Smartwatch dla dziecka z telefonem i GPS - Garett Kids 4G
Akcesoria do telefonów

Smartwatch dla dziecka z telefonem i GPS - Garett Kids 4G

przeczytasz w 4 min.

Garett Kids 4G to ładny i dobry zegarek dla dziecka. Pozwala lokalizować dziecko przez GPS i LBS i dzwonić bezpośrednio na zegarek. Jest to zaskakująco dobry smartwatch dla dziecka z SIM 4G LTE, który zapewni spokojniejszą głowę rodzicom i da mnóstwo frajdy dziecku.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- wbudowany GPS (lokalizacja dziecka),; - rozmowy telefoniczne przez zegarek (karta nano SIM bez PINu),; - przycisk SOS (szybkie łączenie z wybranymi osobami),; - wodoszczelność i pyłoszczelność (IP67),; - zdalna kontrola nad ustawieniami i kontaktami (z telefonu rodzica),; - zdalny podsłuch i robienie zdjęć ze smartwatcha,; - zmiana wyglądu tarczy zegarka,; - geo-ogrodzenie,; - dość głośny i wyraźny dźwięk w czasie rozmów,; - wbudowany plan lekcji i alarmy (np. pobudka),; - dobra jakość wykonania i miękki pasek,; - pasek jest wymienny.

Minusy

- obudowa jest dość gruba,; - słabe kąty widzenia wyświetlacza (na szczęście dość rzadko przeszkadzają).

Garett Kids 4G - dobry smartwatch dla dziecka

Zegarki dla dzieci różnią się od typowych, tanich smartwatchy. Z jednej strony dają najmłodszym tonę zabawy, a z drugiej strony rodzice mają możliwość kontaktu telefonicznego z dzieckiem, lokalizacji pociechy i zdalnego zarządzania zegarkiem.

A jeśli będzie on jeszcze solidny, ładny i dość dobrze wyceniony, to możemy mówić o dobrym smartwatchu na Dzień Dziecka, urodziny lub inną okazję. Tym razem przyjrzymy się zegarkowi Garett Kids 4G. Zapraszam do recenzji.

Rozmowy telefoniczne i wideo

Wiele funkcji zegarka ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dziecka i komfort psychiczny rodziców. Oto najważniejsze z nich.

Po pierwsze, Garett Kids 4G ma łączność komórkową, więc możecie zadzwonić do dziecka, albo dziecko do Was. Macie ze sobą ciągły kontakt. Taki zegarek z możliwością prowadzenia rozmów o wiele trudniej zgubić, od zwykłego telefonu, bo jest bezpiecznie zamocowany na nadgarstku.

Wystarczy do zegarka włożyć kartę nano SIM bez ustawionego PIN'u i rozmawiać przez wbudowany głośnik oraz mikrofon. Jeśli na danej karcie SIM jest ustawiony PIN, to trzeba ją umieścić w telefonie, wyłączyć PIN i dopiero wtedy włożyć do zegarka. Jakość połączeń jest wystarczająca, a głośność wysoka.

Co więcej, z przodu wbudowano też kamerę, która może służyć do rozmów wideo oraz robienia zdjęć. Połączenie odbywa się przez WeChat. Żeby obraz był płynny wymagana jest dość szybka łączność komórkowa lub Wi-Fi.

Garett Kids 4G - dobry zegarek dla dziecka na prezent

Przycisk SOS

Smartwatch ma też specjalny przycisk SOS, który daje dziecku możliwość szybkiego nawiązania połączenia z rodzicami. Jest on przydatny w nagłych sytuacjach awaryjnych, na przykład gdy dziecku coś grozi, albo źle się czuje. Oprócz połączenia telefonicznego wysłany zostanie też SMS z lokalizacją dziecka.

Zdalny podsłuch i robienie zdjęć

Kolejną funkcją jest zdalny podsłuch. Tak, wiem, że określenie "zdalny podsłuch dziecka" nie brzmi najlepiej, ale chodzi tutaj o maksymalne bezpieczeństwo, w niektórych sytuacjach.

Przykładowo, jeśli dziecko po raz pierwszy idzie do nowego miejsca (nowi znajomi, kursy i inne zajęcia), to możemy zwyczajnie sprawdzić, w jakich warunkach się znajduje i jak jest traktowane. Można też zdalnie wykonać zdjęcia, by zapoznać się z okolicą. Garett Kids 4G to umożliwia, dzięki łączności internetowej, wbudowanej kamerze i mikrofonowi.

Garett Kids 4G - zegarek dla dziecka z GPS i telefonem

Lokalizacja dziecka

Garett Kids 4G ma przydatną funkcję lokalizacji, która zapewni spokojniejszą głowę rodzicom. Bardzo ważne jest to, że lokalizacja wykonywana jest zarówno przez wbudowany odbiornik GPS, jak i przez sieć komórkową (LBS) oraz Wi-Fi. Innymi słowy przybliżoną lokalizację dziecka będziemy znali nawet, gdy będzie ono wewnątrz budynku.

Ponadto rodzice w aplikacji na smartfonie mogą ustawić tak zwane Geo ogrodzenie. Jest to obszar o określonym promieniu (np. wokół domu), w którym dziecko może się przemieszczać swobodnie. Jeśli dziecko opuści ten obszar, to rodzic zostanie powiadomiony.

Zdalne zarządzanie z aplikacji na smartfona

Zegarka używa dziecko, ale nad zawartością i ustawieniami czuwają rodzice, za pomocą darmowej aplikacji na smartfona Garett Tracker. Działa ona zarówno na Androidzie, jak i iPhonie.

Na ekranie głównym można sprawdzić lokalizację zegarka, a na dolnym pasu mamy kilka podstawowych funkcji.

 • Czat - rozmowy tekstowe i głosowe,
 • Geo ogrodzenie - obszar, po którym dziecko może się poruszać,
 • Lokalizacja, czyli aktualne miejsce w którym dziecko się znajduje,
 • Ślady - trasa, którą dziecko pokonało,
 • Ustawienia

W ustawieniach można wpisać numery SOS, włączyć oszczędzanie energii i powiadomienia o niskim stanie baterii w zegarku, wprowadzić kontakty do książki telefonicznej, a nawet ustawić harmonogram włączania i wyłączania zegarka, w celu oszczędzania energii.

Garett Kids 4G - ładny zegarek dla dziecka

Ciekawostką jest to, że opiekun może wprowadzić również plan lekcji dziecka, monitorować liczbę kroków, ustawić pobudkę i inne alarmy oraz dawać wirtualne nagrody. Można się np. umówić, że po 10 czy 20 nagrodach dziecko dostanie jak najbardziej materialny prezent. To ciekawy system motywacyjny.

Jakość wykonania i odporność na wodę

Do testu otrzymałem smartwatch Garett Kids 4G w trzech wersjach kolorystycznych: czarno - żółtej, błękitnej i różowej. 

Obudowa zegarka jest odporna na uderzenia i przetarcia. Lekko wystająca ramka chroni szkło, a całość jest wodoszczelna i pyłoszczelna, zgodnie ze standardem IP67. Garett Kids 4G nie boi się deszczu, zachlapań, ani nawet krótkiego zanurzenia w wodzie. Zegarek jest dość gruby, ale nie jest ciężki.

Bardzo dużym plusem jest miękki, elastyczny i wygodny pasek gumowy. Długość paska dostosowana jest do młodszych użytkowników. W razie potrzeby można go wymienić na inny o szerokości mocowania 16 mm.

Garett Kids 4G - zegarek z telefonem

Wyświetlacz i obsługa

Garett Kids 4G ma wyświetlacz LCD o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Jego zaletą jest dobra jasność, którą można regulować. Szczegółowość obrazu też jest w porządku. Wadą natomiast, są dość słabe kąty widzenia i brak automatycznego podświetlania.

Szybkość obsługi jest wystarczająco dobra. Nie ma poważnych lagów, a czułość na dotyk jest dobra (jedynie na krawędziach wyświetlacza jest trochę obniżona). Ogólnie rzecz ujmując, smartwatcha obsługuje się dość wygodnie. Przycisk cofania umieszczono w ramce pod wyświetlaczem.

Tarcze zegarka można zmieniać. Wystarczy przytrzymać palec na zegarze przez około 2 sekundy i następnie wybrać tło na dole. Dostępnych jest osiem różnych motywów.

Menu jest przetłumaczone na język polski i znajdziemy w nim takie elementy, jak:

 • kontakty,
 • WeChat,
 • telefon,
 • przyjaciele,
 • połączenia wideo,
 • aparat,
 • galeria zdjęć z aparatu,
 • nauka, w której umieszczono plan lekcji i jedną grę edukacyjną,
 • ustawienia,
 • kroki,
 • kod QR przydatny do szybkiego połączenia zegarka z telefonem.

W ustawieniach zmienimy głośność, jasność, czas uśpienia ekranu, styl menu i opcje związane z łącznością Wi-Fi, Bluetooth oraz komórkową 4G LTE.

Garett Kids 4G - smartwatch dla dziecka z telefonem i GPS

Czas pracy na baterii

Czas pracy na baterii wynosi około 2 dni, z ciągłą łącznością komórkową. Ogniwo ma dość dużą pojemność 730 mAh, która jest konieczna, bo GPS i LTE potrafią zużyć całkiem sporo energii. Może nie jest to wynik rekordowy, ale wystarczający.

Dobry zegarek dla dziecka z GPS i telefonem

Garett Kids 4G to dobry smartwatch dla dziecka. Nie musi mieć zaawansowanych funkcji sportowych i wyświetlać powiadomień z różnych aplikacji na smartfonie, bo nie takie jest jego zadanie.

Ma on zapewnić spokojną głowę rodzicom oraz dać frajdę dziecku. Opiekunowie mogą monitorować lokalizację dziecka i dzwonić do niego w każdej chwili. Telefon jest całkowicie zbędny - rozmowa telefoniczna, albo połączenie wideo, odbywa się bezpośrednio przez zegarek.

Dziecko może korzystać z aparatu, zmieniać wygląd tarczy zegarka, ma dostęp do planu lekcji i kontakt z przyjaciółmi. A wszystko to, w ładnej, sportowej formie. Smartwatch Garett Kids 4G to dobry prezent na Dzień Dziecka.

Cena: od 459 zł (w zależności od sklepu).

Garett Kids 4G - kolorowe zegarki dla dzieci

Garett Kids 4G - ocena

 • wbudowany GPS (lokalizacja dziecka)
 • rozmowy telefoniczne przez zegarek (karta nano SIM bez PINu)
 • przycisk SOS (szybkie łączenie z wybranymi osobami)
 • wodoszczelność i pyłoszczelność (IP67)
 • zdalna kontrola nad ustawieniami i kontaktami (z telefonu rodzica)
 • zdalny podsłuch i robienie zdjęć ze smartwatcha
 • zmiana wyglądu tarczy zegarka
 • geo-ogrodzenie
 • dość głośny i wyraźny dźwięk w czasie rozmów
 • wbudowany plan lekcji i alarmy (np. pobudka)
 • dobra jakość wykonania i miękki pasek
 • pasek jest wymienny
   
 • obudowa jest dość gruba
 • słabe kąty widzenia wyświetlacza (na szczęście dość rzadko przeszkadzają)

Dobry Produkt

90% 4,5/5

Zobacz również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartii213
  7
  Zakupiłem ten smartwatch synowi i muszę przyznać, że jest to świetne urządzenie jak za tę cenę.
  • avatar
   Franciogigancio
   5
   Bardzo wygodny i łatwy w obsłudze, moje dziecko jest z niego zadowolone. GPS też działa nieźle, jest dokładny.
   • avatar
    Adriantos
    1
    Kupiłem przed wakacjami córce taki zegarek Watchy y2 z Lamaxa. Przyznam, że bez sprawdzenia takiego produktu samemu to oceniłbym to jako zabawkę, ale jak posprawdzałem to to jest genialne. Wyznaczanie stref gdzie może iść itd.
    • avatar
     kfahoo
     1
     widzieliście opinie chociażby na google play? tam nie zostawiają suchej nitki a tu wszystko ładnie pięknie
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A moze wstawcie zdjecie z tym zegarkiem na reku dziecka...
      To zdjecie ktore wstawiliscie na reku osoby doroslej - wyglada jak przerosnieta busola, jakos nie wyobrazam sobie np 10 latki z takim czyms na reku pomimo wszystkich tych zawartych w zegarku opcji.
      • avatar
       Arteek88
       0
       Kupiłem ten smartwatch synowi dla funkcji GPS i pozytywnie się zaskoczyłem, jest dobrze wykonany i ma też ciekawe funkcje.
       • avatar
        Albert47
        0
        Kupiłem wcześniej synowi zegarek innej firmy i nie dorastał temu do pięt. Tamten od razu oddaliśmy.
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         Pfff. Szmelc straszny. Nie polecam produktów tej marki nawet wrogowi. Instrukcje lakoniczne i nieaktualne. Wsparcie na stronie praktycznie żadne. Aplikacja do zarządzania zegarkiem - nazwa zmieniła się od czasu sporządzenia instrukcji więc były problemy z jej instalacja, dodatkowo czasowo google wycofał ja że sklepu, chińska appka o topornej funkcjonalności i z licznymi błędami. Reka poci się pod koperta i pod paskami. Mieliśmy dwa zegarki tej firmy. Jeden dla żony, drugi dla dziecka. Zwróciliśmy je przed upływem 14 dni. Lepiej dopłacić do czegoś porządnego i oszczędzić czas, zdrowie i wbrew pozorom wlasnie pieniądze. Odnośnie oceny: uważam, że te produkty są tak marnej jakości (gdzieś trafilismy później na info że to chińskie rebrandy), że autor publikacji ich chyba nawet 5 minut na ręku nie nosił i nie używał, inaczej jego ocena byłaby zupełnie inna. W cenie 400 PLN dostaniemy już lepsze jakościowo produkty u licznej konkurencji. Artykuł sponsorowany, a nie rzetelna recenzja.
         • avatar
          Patisek77
          0
          Smartwatch naprawdę dobry, dla dziecka wystarczający.
          • avatar
           asadurska
           0
           Bardzo fajny smartwatch. Corka lat 10 nosi caly dzien. Bateria trzyma max 3 dni, ale to nie problem. Nie musze jej dawac telefonu do szkoly, jest z nią kontakt cały czas. Dobra cena. Naprawde polecam. Nie wiem tylko do czego służą przyjaciele w zeharku i jak z tego korzystac.