Oprogramowanie

Spotify po metamorfozie. Jest ładniejsze i bardziej funkcjonalne

Norbert Garbarek | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Spotify wprowadza właśnie aktualizację aplikacji na komputery oraz przeglądarki internetowe. Zmiany dotyczą przede wszystkim interfejsu oprogramowania oraz jego funkcjonalności. Od teraz będzie ładniej, przejrzyściej - i przede wszystkim - nowocześnie.

Nowy wygląd Spotify

Ostatnie miesiące dla Spotify były okresem testów i ulepszania zmian w interfejsie aplikacji w wersji przeznaczonej na komputery i przeglądarki internetowe. W końcu jednak efekt prac możemy podziwiać na żywo, ponieważ światło dzienne ujrzała odświeżona wersja Spotify.

Zmiany są już widoczne na stronie startowej. Na pierwszy rzut oka widać, że aplikacja przeszła wizualną metamorfozę.

Opcja “Szukaj” mieszcząca się do tej pory w górnej części została przeniesiona do menu po lewej stronie i można za jej pośrednictwem oczywiście wyszukać dany utwór/podcast, ale też odkryć albumy proponowane przez Spotify.

Zaktualizowany Spotify - widok zakładki SzukajZaktualizowany Spotify - widok zakładki Szukaj

Zakładka "Biblioteka" znana z aplikacji mobilnych jest teraz również częścią aplikacji na tzw. desktopy. Agregowane są w niej wszystkie treści zapisane przez użytkownika z podziałem na playlisty, podcasty, wykonawców oraz albumy.

Zaktualizowany Spotify - widok zakładki BibliotekaZaktualizowany Spotify - widok zakładki Biblioteka

Wprowadzono również możliwość personalizacji albumów poprzez dodawanie grafik oraz opisów.

Tworzenie playlist w Spotify w nowym wydaniu

Dla ułatwienia tworzenia playlist przygotowano funkcjonalność “drag&drop”, czyli “przeciągnij i upuść”. Oznacza to, że dodawanie utworu do listy będzie można wykonać poprzez przeniesienie go kursorem w wybrane miejsce. Rozwiązanie zdecydowanie szybsze, niż dotychczas znane użycie prawego przycisku myszy i wybranie miejsca docelowego.

Odtwarzanie w trybie online i większy nacisk na społeczność

Subskrybenci Spotify Premium mają teraz możliwość pobrania muzyki oraz podcastów i odtwarzanie ich w trybie offline. W nowym wydaniu postawiono także na społecznościową część aplikacji. W publicznych profilach słuchaczy znajdziemy listę ulubionych utworów oraz artystów.

Kiedy aktualizacja Spotify z nowym wyglądem?

Nowa wersja Spotify (na komputery) ze zmianami interfejsu dociera już do użytkowników. Aktualizacja jest realizowana po stronie serwerowej, dlatego też jeśli nie otrzymaliście jeszcze nowości - możecie się jej spodziewać w ciągu najbliższych dni/tygodni.

Dajcie znać w komentarzach, czy dostaliście już aktualizację - i jeśli tak - to jak ją oceniacie. Możecie też wziąć udział w ankiecie i odpowiedzieć, z jakiego serwisu streamingującego muzykę korzystacie.

Źródło: newsroom.spotify.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  Przypomnę tylko, że Spotify to ta platforma, która zaczęła cenzurować teksty piosenek, usprawiedliwiając się rzekomym szerzeniem "dezinformacji".
  2
 • avatar
  podkrecony
  uraczyli mnie tą aktualizacją

  pomijając utratę rekomendacji (wygląda jak by się wyzerowało, ale to nie pierwszy błąd więc nic nowego, np. ich soft nie buforuje utworów we wskazanym miejscu, nie kasuje ich też z jakiegos powodu - trzeba raz na jakiś czas kasować ręcznie jak już się dysk zapełni gigabajtami danych;), to od teraz w trybie pełnoekranowym nie można sobie rzucic okładki (a to jest pewna forma sztuki i buduje klimat...) na większą część TV i trzeba 'podziwiać' pasek postępu z nazwą utworu (okładka jest teraz wysokości 2x czcionka a regulacja z CTRL nic nie daje) i ciągle tą samą nazwą/logiem wykonawcy w tle - wygląda to fatalnie

  zajmują się pierdołami (drag&drop) zamiast dodać coś konkretnego (np. automatyczne napisy jak w Tidalu)
  1
 • avatar
  greghostor
  Jakie tam reklamy są sztuczne xd
  -3
 • avatar
  Cinas
  Wolałem starszą wersje..
 • avatar
  Marczkowski21
  Aż specjalnie kupiłem kod do spotify premium w media expercie, żeby go przetestować bo nigdy nie miałem okazji i szczerze to nie wypada tak źle w porównaniu do apple music.