Myszki

Apple może pracować nad nową myszką, w której... nic się nie zmieni?

przeczytasz w 2 min.

Obecna generacja Apple Magic Mouse - choć nadal funkcjonalna i “świeża” stylistycznie - jest już na rynku niemal 10 lat. Według plotek jednak, wkrótce możemy zobaczyć nowy model tego bezprzewodowego gryzonia, który ma tyle samo przeciwników, co zwolenników.

Magic Mouse jest z nami za długo bez liftingu - nieco historii i wyjaśnień, co w myszce Apple jest “złe”

Owszem, myszka Apple mimo swojego wieku absolutnie nie wygląda jakby była zaprezentowana w 2009 roku - a jednak to prawda. Jedyna modyfikacja, jakiej doczekał się gryzoń do komputerów Mac nastąpił 3 lata po jej premierze - w 2012 roku.

Przełomu niby nie było - a jednak wywołało to wiele dyskusji, które trwają do dziś. Odświeżenie Magic Mouse dotyczyło wbudowania akumulatora zamiast wymiennych baterii oraz umieszczenia portu Lightning do ładowania… na spodzie myszy.

W tym miejscu można byłoby się się zatrzymać i dyskutować o słuszności tego rozwiązania, ale nie ma to najmniejszego sensu. Każdy osobiście wyrobi sobie zdanie na ten temat, ale musicie wiedzieć, że w “batalii” są dwie strony:

 • jedna, która twierdzi, że “co jeśli myszka rozładuje się podczas najważniejszego w moim życiu zawodowym momencie? Nie będę mógł jej używać!”;
 • druga natomiast używa argumentu: “naładowanie do pełna trwa krótko i pozwala na kilka miesięcy pracy, a podłączenie ładowarki na 1 minutę pozwoli nawet na kilka godzin pracy”.

Osobiście zgadzam się z tą drugą grupą - bo sam używam Magic Mouse i dla mnie umieszczenie portu na spodzie nie jest problemem. Dla Ciebie może być inaczej, nie wnikam.

Apple Magic Mouse - ładowanieTak, w ten sposób należy ładować myszkę Apple Magic Mouse. Magicznie, co?

Nowa Magic Mouse ma być nadal “nieużywalna” podczas ładowania

Tak wynika z pogłosek o najnowszym projekcie Magic Mouse, który być może zostanie zaprezentowany już w 2022 roku. Kwestia designu pozostaje pod znakiem zapytania, jednak ma on nawiązywać do najnowszych urządzeniach Apple - iPadzie Pro, iPhone 13MacBooku Pro.

Jedyne sensowne pomysły, jakie przychodzą mi do głowy na myśl jak miałaby wyglądać myszka, której wygląd jest inspirowany komputerem to nieco mniej zaokrąglone rogi. Trudno jednak wyobrazić sobie myszkę z prostokątnymi brzegami.

Apple Magic Mouse 2022 konceptJeden z renderów Magic Mouse 2022 - ten raczej odbiega od obecnych trendów projektowych Apple

Wracając jednak do samego ładowania - to ma nadal uziemiać urządzenie na kilka chwil. Jeśli Apple zdecyduje się zostawić port Lightning - najprawdopodobniej znajdzie się on w tym samym miejscu, co do tej pory.

Bardzo prawdopodobne również, że w Magic Mouse 2022 pojawi się ładowanie indukcyjne (MagSafe) - a to otworzy gigantowi z Cupertino drogę do wprowadzenia kolejnych akcesoriów w postaci podkładek pod myszkę.

Nowa generacja Apple Magic Mouse powinna też być nieco bardziej kolorowa. Do tej pory do wyboru mamy tylko dwie wersje: białą oraz szarą. W świetle tego, jak Apple w ostatnim czasie przykłada wagę do nowych wersji kolorystycznych swoich urządzeń niemal pewne jest, że najnowszy model myszki będzie można bardziej spersonalizować.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o sposobie ładowania Magic Mouse. Jesteście przeciwnikami, czy raczej nie przeszkadza Wam kilka minut bez jej używania?

Źródło: idropnews.com

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  onlinemaster
  21
  no najważniejsze, żeby cena poszła w górę
  • avatar
   Barubar24
   17
   Ładowanie myszki Apple ... to naplucie fanboyom w twarz, a ci powiedzą, że to deszcz. Żal mi ludzi kupujących tych iShit i jeszcze wmawiającym sobie i innym, że to najlepszy sprzęt na świecie.
   • avatar
    PerfectDAY
    14
    Lubię newsy o produktach Apple. Nic tak nie bawi jak czytanie o ich kolejnych innowacyjnych rozwiązaniach. Chylę czoło przed zespołem projektującym te przyszłe produkty. Kiedy wydaje mi się, że już głupszej rzeczy zrobić się nie da, wy zawsze stajecie na wysokości zadania i udowadniacie jak bardzo się myliłem.
    • avatar
     Wenezo
     8
     Jest postęp, cena jest wyższa!:D
     • avatar
      axelbest
      5
      Mam taką myszkę (magic mouse 2), jedna z gorszych myszek, od responsywności, poprzez wygodę. Ładowane to porażka. A tłumaczenie, że ładowanie przez jedną minutę to daję kilka godzin pracy to raczej kłamstwo. Swoją myszkę kupiłem w lutym, minęło 10 miesięcy i ładowałem ją już z 10 razy - a korzystam z niej naprawdę rzadko.
      • avatar
       q3aki
       2
       akurat ich myszka to jedno z największych nieporozumień
       • avatar
        BariGT
        1
        No ale chyba będzie droższa? Bo kto im to kupi inaczej?
        • avatar
         losiaczek1
         1
         Apple dawno już przestał być firmą innowacyjną. Może i nią był za życia S Jobs`a. Teraz goni konkurencję. Oczywiście są też pozytywne elementy takie jak procesory, wsparcie, integracja i optymalizacja produktów.
         • avatar
          Yamaraj6
          1
          Apple robi dobre telefony i ostatnio im się udało zrobić świetne Macbooki z M1, ale akcesoria tej firmy to jest jakaś porażka. Kable do iPhonów psują sie od patrzenia na nie, mam case od Appla do iPhona który dostałem rok temu na prezent na święta. Koszt tej obudowy to około 200 zł, po około 6 miesiącach zaczęła się rozpadać, obecnie wygląda jak wyciągnięta psu z dupy. Chciałem tylko zaznaczyć że telefon nosze w pustej kieszeni (nie noszę w niej kluczy ani nic takiego).
          Myszka tej firmy jest ultra nieergonomiczna, ciężko znaleźć na rynku mniej wygodną i gorzej zaprojektowaną myszkę.
          • avatar
           keepercraft
           1
           Jak to ktoś sparafrazował slogan Apple.
           "Think different, not smarter"
           • avatar
            macowk
            -13
            Cóż, 10 razy ładowałeś iMyszkę w ciągu 10 miesięcy? To masz gwarancje i wymień bo jest walnięta, zdarza się. Problem z responsywnością - nie używać w oknach, to jest sprzęt do systemów Apple. Co do wygody - iMyszki nie traktuje się jak narzędzia do odstresowania i chwyta się ją kciukiem i palcem serdecznym bądź środkowym. Proszę nie dziękować za darmową poradę. Jak chcecie to się podpisze: FanBoy Apple!!!
            • avatar
             adistep111
             0
             Po co przepłacać jak można mieć lepszą myszkę w lepszej cenie. Ja kupiłem w x-kom msi clutch gm11 i jest bardzo wygodna i szybko reaguje.