• benchmark.pl
 • Gry
 • Microsoft zbratał się EA. Atrakcyjność Xbox Game Pass pójdzie mocno w górę
Gry

Microsoft zbratał się EA. Atrakcyjność Xbox Game Pass pójdzie mocno w górę

przeczytasz w 2 min.

Nie byliście do końca przekonani o atrakcyjności Xbox Game Pass? Microsoft podjął kroki mające na celu przyciągnięcie niezdecydowanych i niewykluczone, że producentowi się to uda.

Xbox Game Pass z grami z EA Play

Wczorajszy dzień zdominowały informacje o dacie premiery oraz cenach konsol Xbox Series X i Xbox Series S. To jednak nie jedyne ciekawe zapowiedzi, o jakie pokusił się Microsoft. Jednocześnie potwierdzono zacieśnienie współpracy z EA, w efekcie czego atrakcyjność Xbox Game Pass pójdzie mocno w górę. Już wkrótce osoby płacące abonament Xbox Game Pass Ultimate lub Xbox Game Pass na PC otrzymają bez dodatkowych kosztów dostęp do usługi EA Play.

„Zapewnienie EA Play członkom Xbox Game Pass przyczynia się do realizacji naszej wizji łączenia graczy z tytułami, które kochają gdziekolwiek chcą grać. Po 5 latach świadczenia usług subskrypcji dla społeczności Xbox, jesteśmy podekscytowani, że możemy ułatwić im wspólne korzystanie z obu członkostw.” - Mike Blank, EA Strategic Growth

Dla osób, które wykupiły ostatnio EA Play szykowane są pewne rekompensaty. Wypada przypomnieć, że to nowa-stara usługa, nie tak dawno właśnie na taką nazwą przemianowano EA Access i Origin Access Basic.

W praktyce Microsoft zapewni tu swoim abonentom sporo, ponieważ ponad 60 gier z katalogu EA, a nie brakuje tam głośnych tytułów należących do serii FIFA, Need for Speed, Battlefield, Mass Effect czy The Sims.

Na PC za Xbox Game Pass zapłacimy więcej, ale to nie niespodzianka

Xbox Game Pass na PC cały czas oferowany jest w fazie testowej w obniżonej cenie 18,99 złotych za miesiąc. Jeszcze we wrześniu się to zmieni i trzeba będzie płacić tyle samo co w przypadku konsol Xbox One, czyli 40 złotych miesięcznie. To scenariusz, którego należało się spodziewać, oferta za 18,99 złotych miesięcznie od początku była określana jako ograniczona czasowo.

Źródło: @XboxPL

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  1
  Gamepass na PC i na XBOXA jest podobny ? jak to jest ??? bo miałem jakiś czas temu wykupiony i prócz FORZY i SEA OF THIEVES, nie miałem w co grać, a raczej może nic mnie tam więcej nie interesowało.
  Różni się biblioteka XBOXA i PC jakoś ??? mocno ?
  • avatar
   kitamo
   -1
   Tylko ze EA poza 10 wersjami FIFY, NHL, NBA i NFS niewiele ma do zaoferowania.
   Statystycznie duzo tytulow a realnie kilka w ktore mozna zagrac.