• benchmark.pl
 • Gry
 • Gry komputerowe
 • Nawet premiery nie było, a już rozdają. Szósta darmowa gra ze świątecznej wyprzedaży Epic Games Store udostępniona
Gry komputerowe

Nawet premiery nie było, a już rozdają. Szósta darmowa gra ze świątecznej wyprzedaży Epic Games Store udostępniona

przeczytasz w 2 min.

Kolejny dzień świątecznej wyprzedaży na Epic Games Store i kolejna darmowa gra. Co można zgarnąć tym razem?

Second Extinction za darmo na Epic Games Store

Chyba to już ten moment, w którym można stwierdzić, że tegoroczna akcja rozdawnictwa z okazji świąt na Epic Games Store wyraźnie się rozkręciła. Po Shenmue 3, Neon Abyss, Remnant: From the Ashes, polskim The Vanishing of Ethan CarterLoop Hero przyszła pora Second Extinction.

Ale jak to, skoro ta gra nie miała jeszcze premiery? No nie, ale od pewnego czasu oferowana jest w ramach programu wczesnego dostępu. Za około 90 złotych, więc można zauważalnie zaoszczędzić. Oferta obowiązuje do jutra do godziny 17:00 naszego czasu. Wtedy pojawi się kolejna darmowa gra.

Second Extinction, czyli dinozaury i szybka akcja

O zasadach rozgrywki panujących w Second Extinction pisaliśmy już trochę chociażby przy okazji zapowiedzi gry czy deklaracji, iż trafi ona do usługi Xbox Game Pass. To strzelanka z widokiem FPS nastawiona na kooperację, ale w niewielkich, maksymalnie trzyosobowych zespołach. Ma to o tyle sensu, że trzeba walczyć ze zmutowanymi dinozaurami, a to w nie lada wyzwanie. Można spróbować stawiać im czoła samemu, ale jest to bardzo trudne.

Niezależnie od wyboru należy liczyć się z szybką i nierzadko widowiskową akcją. Do wyboru przygotowano 6 postaci, 12 rodzajów broni (każda z aż 5 stopniami ulepszeń) oraz 6 misji i trochę mniejszych zadań dodatkowych. Mapa jest wprawdzie tylko jedna, ale podzielona na zróżnicowane regiony.

Second Extinction jest systematycznie rozwijane i wedle obecnych deklaracji twórców ze studia Systemic Reaction (jest powiązane z lepiej znanym Avalanche Studios i skorzystało z jego silnika Apex Engine) w przyszłym roku będzie już w pełni ukończone.

Źródło: Epic Games Store, Systemic Reaction

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DeviLevi
  1
  Ludzie narzekają a gra nawet nie zadebiutowała...
  • avatar
   slawp1224
   1
   Fajne to Jurassic park na pc
   • avatar
    antytalent
    -2
    Co za dziadostwo, marnować czas na takie bzdety.
    • avatar
     develoop
     -6
     Same pierdy dają...