Gry

Battlefield: Bad Company 2

przeczytasz w 1 min.
Wymagania
wiekowe:
16
Producent: Digital Illusions/ EA DICE
Wydawca:Electronic Arts
Platforma:PC/ Xbox 360/ Playstation 3
Gatunek:strzelanina FPS
Premiera PL:5 marca 2010 r.

W najnowszej odsłonie słynnej serii Battlefield powracamy do niechlubnej kompanii dezerterów, którą poznaliśmy w 2008 roku przy okazji pierwszego Bad Company. Produkcja ujęła wówczas graczy doskonałym klimatem i specyficznym poczuciem humoru. O jej sukcesie zadecydował jednak rewelacyjny silnik FrostBite, pozwalający nie tylko na realistyczne odwzorowanie ogromnych lokacji, ale także na niszczenie ścian budynków. Gracze docenili ten oryginalny patent podczas rozgrywek sieciowych, które nagle nabrały całkowicie nowego wymiaru.

Druga odsłona Bad Company z pewnością zadowoli nie tylko fanów pierwszej części gry, ale wszystkich miłośników serii Battlefield, a nawet entuzjastów nowinek technologicznych. Ciekawa, nieco bardziej poważna fabuła, spory arsenał broni, świetna oprawa graficzna i co najważniejsze znakomita zabawa wieloosobowa to nie wszystkie zalety nowej produkcji utalentowanego studia DICE.

Pierwsze skrzypce znów gra FrostBite, ale tym razem to druga, znacznie ulepszona generacja silnika. Teraz wojna stała się jeszcze bardziej realna. Możemy więc burzyć nie tylko ściany, ale i całe budynki. Osłony znikają pod ciężkim ostrzałem z broni maszynowej, a otoczenie zmienia się z każdą minutą zaciętej bitwy. Trudno się zresztą temu dziwić, skoro do dyspozycji graczy oddano również taki sprzęt jak ciężkie pojazdy opancerzone, czołgi czy helikoptery. To właśnie jednak powoduje, że rozgrywka w Bad Company 2 jest tak emocjonująca, tak dynamiczna, tak grywalna, że aż trudno jest oderwać od komputera czy konsoli. Pod tym względem nowa gra DICE zjada bestsellerowe Modern Warfare 2 na śniadanie.