Gry

Crysis 2

przeczytasz w 1 min.

Wymagania
wiekowe:
16
Producent: CryTek Studios
Wydawca:Electronic Arts
Platforma:PC/ Xbox 360/ Playstation 3
Gatunek:gra akcji
Przewidywana data premiery:wrzesień/ październik 2010 r.

Druga odsłona kultowego już Crysisa od pierwszych zapowiedzi wzbudza ogromne emocje. I trudno się temu dziwić, skoro pomimo upływu niemal dwóch i pół roku od premiery pierwszej gry z tej serii nadal stanowi ona niedościgniony wzór perfekcyjnej oprawy graficznej. O ile oczywiście posiadamy odpowiednio silny sprzęt, mogący uciągnąć wszystkie te fajerwerki.

Pecetowi gracze mają jednak pewne powody do obaw. Crysis 2 nie będzie już tytułem na wyłączność dla jednej platformy i zgodnie z zapowiedziami trafi również na konsole. Twórcy gry zapewniają jednak, że w żaden sposób nie odbije się to ani na jakości zabawy, ani tym bardziej na oprawie audiowizualnej. Sądząc po pierwszych prezentacjach możliwości technologicznych silnika CryEnige 3 o to ostatnie na pewno nie mamy co się martwić.

Akcja nowej gry przeniesie się z tropikalnej wyspy do wyludnionego Nowego Jorku, który podobnie jak wiele innych miast stał się celem znanej już nam rasy obcych. Jedynym ratunkiem przed pełną inwazją jest nasz bohater. Jak na razie niewiele o nim wiadomo, poza tym, że w jakiś sposób wszedł w posiadanie nanoskafandra drugiej generacji czyniącego zeń prawdziwego wymiatacza. :-)

Dzięki zastosowaniu udoskonalonych systemów koordynacji i zachowań grupowych przeciwników Crysis 2 będzie produkcją znacznie bardziej wymagającą. Wysoki poziom trudności gry ma być jednak rekompensowany intrygującą linią fabularną i ciekawie skonstruowanymi misjami. Niestety twórcy gry trzymają cały czas „karty przy orderach” i nie zdradzają żadnych bliższych szczegółów dotyczących tych elementów gry. Nie wydaje się jednak prawdopodobne, aby CryTek mógł coś zawalić.