Gry

Final Fantasy XIII

przeczytasz w 1 min.
Wymagania
wiekowe:
16
Producent: Square Enix
Wydawca:Square Enix
Platforma:Xbox 360/Playstation3
Gatunek:jRPG
Premiera PL:9 marca 2010 r.

Już wiadomo, że kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii japońskich erpegów nie zostanie okrzyknięta następcą kultowego Final Fantasy VII. Zresztą jak do tej pory firmie Square Enix nie udało się powtórzyć tamtego oszałamiającego sukcesu. Nie zmienia to jednak faktu, że Final Fantasy XIII była jedną z najbardziej oczekiwanych i pożądanych gier tego roku.

Teraz, gdy tytuł ten już się ukazał, mamy pewność, że jest godnym następcą swoich poprzedników. Wprawdzie nie jest to produkcja pozbawiona wad, ale ciekawa i nieźle zakręcona fabuła, znakomicie zarysowane postacie i rewelacyjne, epickie wręcz starcia sprytnie maskują jej niedociągnięcia.

Jak przystało na sukcesora całej serii, graficznie Final Fantasy XIII stoi na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście można się przyczepić do nierówno wykonanych lokacji, z których jedne wyglądają wręcz obłędnie, podczas gdy inne mogą porazić ubogą ilością szczegółów, ale nie ma to na szczęście większego wpływu na jakość samej rozgrywki. Nawet wyjątkowa liniowość tej części serii nie jest w stanie przeszkodzić w dobrej zabawie. O ile oczywiście jesteśmy w stanie przełknąć typowe dla japońskich gier RGP naleciałości, w stylu kaczek z działem w dziobie, czy innych podobnych dziwactw. Czego jednak nie robi się dla przeżycia niesamowitej przygody!? Final Fantasy XIII to właśnie świetnie opowiedziana historia z doskonałym systemem walki, ciekawym światem i znakomitą muzyką. Naprawdę warto zagrać!