Gry

World of Warcraft: Cataclysm

przeczytasz w 1 min.

Wymagania
wiekowe:
12
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca:MMO RPG
Platforma:PC
Gatunek:przygodowa gra akcji
Przewidywana data premiery:sierpień/ wrzesień 2010 r.

W tym roku świat World of Warcraft przeżyje prawdziwe trzęsienie ziemi i dosłownie i w przenośni. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń uwolnione zostanie odwieczne zło – smok Deathwing Niszczyciel Świata, przy którym Arthas z poprzedniego dodatku to ledwie harcerzyk. Wydostanie się nowego, mrocznego i przepotężnego wroga z podziemnego królestwa wywoła ogromny kataklizm w większości znanych krain.

W wielu miejscach rozstąpi się ziemia, pojawią się wulkany, a część lokacji zaleje woda. Świat, który znamy przestanie istnieć. Dla fanów najpopularniejszej na świecie gry MMO to jednak bardzo dobra wiadomość. Nie ma przecież nic lepszego, jak ponowne odkrywanie magii tego niesamowitego miejsca.

To jednak nie jedyna nowość najnowszego dodatku do World of Warcraft. Oprócz wielce oczekiwanych nowych instancji i rajdów, twórcy postanowili oddać do dyspozycji dwie nowe grywalne rasy - przemienionych w wilkołaki Worgenów i znanych nam już Goblinów. Co więcej rewolucja szykuje się także wśród dostępnych kombinacji ras i klas. Dzięki zniesieniu ograniczeń otworzą się nowe, nieosiągalne dotąd możliwości ich łączenia, takie jak choćby krasnoludzki mag.

Spore zmiany czekają też same postacie. Bezpowrotnie zniknie część opisujących je cech. Zmienią się również drzewka talentów, które mają zostać nie tylko przemodelowane, ale także mocno zmodyfikowane. Jakby tego było mało, pojawi się dodatkowa ścieżka rozwoju, nazwana Path of the Titans.

Przedstawione zmiany stanowią jedynie część ogromnej transformacji World of Warcraft. Co do tego, że Cataclysm przypadnie do gustu wszystkim zagorzałym miłośnikom gry nie ma żadnych wątpliowści. Blizzard już o to zadba. Czy dodatek ten pozwoli jednak na zdobycie nowych abonentów? Czas pokaże.