Gry

Thief 4

przeczytasz w 1 min.


Wymagania
wiekowe:
12
Producent: Eidos
Wydawca:Square Enix
Platforma:PC/ Xbox 360/ Playstation 3
Gatunek:przygodowa gra akcji/ cRPG
Przewidywana data premiery:wrzesień/październik 2010 r.

Czwarta odsłona serii Thief to jedna z kilku ogromnie wyczekiwanych produkcji, o których tak naprawdę niewiele dotąd wiadomo. Posiadający prawa do tej marki Eidos, od czasu przejęcia go przez firmę Square Enix, stał się bardzo tajemniczy i niechętnie ujawnia szczegóły swoich kolejnych projektów.

Wiadomo jednak, że nowy Thief znajduje się już w produkcji, a prace prowadzone są w studiu Eidos Montreal, co oficjalnie potwierdzono w maju zeszłego roku. Nowy producent jest ponoć w stałym kontakcie z pierwotnym zespołem twórców serii – Looking Glass Studios. Ma to zagwarantować jak najwierniejsze oddanie klimatu poprzednich części cyklu.

Niestety, mimo upływu prawie roku od czasu pierwszej zapowiedzi Thief 4, nadal nie przedstawiono ani przybliżonych założeń co do fabuły nowej gry, ani ewentualnych zmian w mechanice rozgrywki, ani tym bardziej ewentualnych  platform docelowych, na których mogłaby się pojawić ta produkcja. Pojawiły się co prawda pogłoski o zainteresowaniu japońskiego oddziału Square Enix (tego samego, który był autorem znakomitych animacji do serii Final Fantasy) tworzeniem przerywników filmowych do Thiefa 4, ale nie zostały one oficjalnie potwierdzone.

Eidos nadal zachęca fanów serii, aby wypowiadając się na oficjalnym forum gry brali czynny udział w jej tworzeniu. Nie wiadomo jednak, które z podsuniętych pomysłów zostaną przez twórców wykorzystane. Przekonamy się o tym zapewne dopiero po premierze Thief 4, który zgodnie z bardzo optymistycznymi planami miałby ukazać się jeszcze w tym roku. Miejmy nadzieje, że tak się stanie.

Eidos nie zaprezentował dotąd nic poza logiem gry