Gry

Fable III

przeczytasz w 2 min.
Wymagania
wiekowe:
16
Producent: Lionhead Studios
Wydawca:Microsoft Game Studios
Platforma:Xbox 360/ PC
Gatunek:przygodowa gra akcji/ cRPG
Przewidywana data premiery:wrzesień/ październik 2010 r.

Wedle zapowiedzi trzecia odsłona „Bajki” jednego z największych wizjonerów branży gier, Petera Molyneuksa, całkowicie zerwie z dotychczasowymi schematami gier RPG. Nowa gra skupić się ma na rządzeniu, a właściwie na wyborach jakie stoją przed władcą. Ważne jest jednak nie tylko to, jak będziemy rządzić krajem, ale przede wszystkim w jaki sposób tą władze zdobędziemy. Tym razem bowiem nie wcielamy się od razu w króla czy królową, ale sami musimy ją zdobyć.

Dzięki ostatnio ujawnionym informacjom wiemy już co nieco o samej rozgrywce. Poza podanymi wcześniej jej filarami opierającymi się na systemie osądów i konsekwencji oraz systemie gestów i wchodzenia w interakcje z otoczeniem, w grze zapowiada się naprawdę sporo zmian. Jedną z nich będzie udoskonalony system walki, w którym wreszcie pojawi się większa swoboda działania i szerszy zakres możliwych kombinacji ciosów. Soul Calibur z tego zapewne nie będzie, ale i tak zapowiada się nieźle. Tym bardziej, że Fable III ma być jednym z pierwszych tytułów korzystających ze słynnego już Natala.

Kolejną zmianą będzie brak standardowego interfejsu użytkownika. Zamiast tego otrzymamy coś na kształt interfejsu 3D, gdzie przedmioty czy uzbrojenie staną się dostępne w samej grze w postaci odpowiednich szaf czy pomieszczeń, np. skarbca. W grze pojawi się również postać lokaja, który będzie nam podpowiadał co w danej chwili ubrać, jak się uzbroić, co kupić czy jakich wyborów dokonać. W tą rolę wcielić się ma John Cleese.

Wszystko to brzmi naprawdę zachęcająco, choć Peter Molyneux już nieraz obiecywał „gruszki na wierzbie”. Tym razem powiedział jednak, że dojrzał w końcu do tego, aby nie składać obietnic bez pokrycia. Miejmy nadzieje, że tym razem okaże się to prawdą.

Fable III jak na razie zapowiedziane zostało jedynie na konsole Xbox 360. Wiele jednak wskazuje na to, że gra pojawi się również na komputery osobiste. Liohead Studios poszukuje ponoć uzdolnionych programistów potrafiących tworzyć i konwertować aplikacje na komputery PC.