Gry

Alan Wake

przeczytasz w 1 min.

Wymagania
wiekowe:
16
Producent: Remedy Studios
Wydawca:Microsoft Game Studios
Platforma:Xbox 360
Gatunek:przygodowa gra akcji
Przewidywana data premiery:maj 2010 r.

Alan Wake to obecnie jedna z najdłużej powstających gier. Od pierwszych jej zapowiedzi minęło bowiem niemalże 5 lat. To szmat czasu. Trudno się zatem dziwić zniecierpliwieniu graczy, którzy uznali nawet, że Alan Wake podzieli losy innej gry-widmo – Duke Nukem Forever. Na szczęście w zeszłym roku produkcja ta wyszła na ostatnią prostą i zapowiada się nawet lepiej niż można było początkowo przypuszczać.

Alan Wake to thriller psychologiczny opowiadający historię pisarza, autora wielu poczytnych horrorów, który nie potrafi przezwyciężyć ogarniającej go niemocy twórczej. Pragnąc odzyskać utraconą wenę wyjeżdża więc wraz z żoną na wakacje do malowniczo położonego miasteczka Bright Falls. Niestety, to co początkowo wydawało się idyllą, szybko zamienia się w koszmar z najgorszych snów. Żona tytułowego bohatera znika w tajemniczych okolicznościach, a on sam odkrywa, że rzeczywistość pomieszała się z kartami jego ostatniej powieści. Książki, której powstania nie może sobie przypomnieć.

Twórcy gry obiecują doskonałą i mroczną fabułę pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji, świetną oprawę graficzną i co najważniejsze - niepowtarzalną i niezwykle klimatyczną rozgrywkę. Niebagatelną rolę odgrywać ma w grze światło, które tym razem nie tylko budować będzie odpowiednią atmosferę, ale również stanowić ma broń przeciwko przeróżnym, niesamowitym przeciwnikom.

Całość zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Szkoda tylko, że mimo wcześniejszych zapewnień producenta, Alan Wake nie ukaże się na komputerach PC. Remedy Studios wraz z firmą Microsoft potwierdziły niedawno oficjalnie, że gra będzie dostępna tylko na konsole Xbox 360.