Gry

Heavy Rain

przeczytasz w 1 min.
Wymagania
wiekowe:
18
Producent: Quantic Dream
Wydawca:Sony Computer Entertainment
Platforma:Playstation3
Gatunek:gra przygodowa
Premiera PL:24 lutego 2010 r.

Twórcy świetnego Omikrona i niezwykle klimatycznego Fahrenheita przypominają o sobie grą, którą nie daje się łatwo sklasyfikować. Doskonały, ciężki psychologiczny thriller potężnie grający na emocjach gracza to ostatnio coś naprawdę rzadko spotykanego. Heavy Rain to gra, w którą po prostu trzeba zagrać.

Wbrew pozorom rola gracza w tym spektaklu nie ogranicza się jedynie do naciskania odpowiednich przycisków we właściwym czasie. To podejmowane przez nas decyzje kształtują dalsze wydarzenia, których będziemy świadkami i mogą wpłynąć na to, jak zakończy się cała opowieść.

Bohaterami Heavy Rain są cztery niezależne i wyjątkowe postacie. Splecenie ze sobą ich losów jednym wątkiem fabularnym przy jednoczesnym zaprezentowaniu ich odrębnych historii przypomina bardziej hollywoodzką produkcję kinową niż grę. Trudno zresztą nie oprzeć się wrażeniu, że grając w Heavy Rain tak naprawdę uczestniczymy w interaktywnym filmie. A reżyserem jesteś, oczywiście, ty - gracz.

Świetna kreacja postaci, nietuzinkowy i bardzo dojrzały scenariusz, rewelacyjna praca kamery, sposób prowadzenia całej akcji i wiele różnych zakończeń gry powodują, że Heavy Rain to pozycja absolutnie wyjątkowa i godna polecenia. Śmiało można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to obecnie jedna z najlepszych gier przygodowych na rynku. Szkoda, że tylko na PlayStation 3.