Gry

God of War III

przeczytasz w 1 min.
Wymagania
wiekowe:
18
Producent: Sony Santa Monica
Wydawca:Sony Computer Entertainment
Platforma:Playstation3
Gatunek:przygodowa gra akcji (hack’n’slash)
Premiera PL:16 marca 2010 r.

Zemsta w końcu zatriumfowała na PlayStation 3. Oto na konsole powrócił Kratos, jeden z największych i najbardziej bezwzględnych twardzieli w historii elektronicznej rozrywki. Dwukrotnie zdradzony przez bogów i zesłany do Hadesu szykuje odwet na mieszkańcach Olimpu, jakiego świat dotąd nie widział.

Trzecia część God of War rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się druga odsłona serii. Uwolnieni z Tartaru tytani zaczynają właśnie szturm na świętą górę. Jesteśmy świadkami rozpoczęcia Gigantomachii, czyli wojny gigantów z mieszkańcami Olimpu. W centrum tych wydarzeń spotykamy wkurzonego jak nigdy dotąd Kratosa, który siejąc śmierć i zniszczenie toruje drogę swoim ogromnym sojusznikom. Bogowie Olimpu mają już powody do strachu. Jak zakończy się to starcie? To zależy tylko od ciebie.

Jak przystało na jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, God of War III prezentuje się po prostu doskonale. Niesamowite, ruchome lokacje, olbrzymia ilość przeciwników, nowe rodzaje potężnych broni i artefaktów, świetna oprawa graficzna i jeszcze większa „rzeźnia” na ekranie to tylko niewielki ułamek z tego, co zobaczymy podczas rozgrywki. Sony gotowe było wydać 44 miliony dolarów (taki jest oficjalny budżet gry), aby nowa odsłona God of War była produkcją najwyższej klasy godną konsoli PlayStation 3.

Czy było warto? Oooo tak, jak najbardziej!