Oprogramowanie

21. Locr GPS Photo

przeczytasz w 1 min.

 
Podgląd zdjęcia na podkładzie satelitarnym

Strona WWW: pl.locr.com 
Przejrzysty interfejs w polskiej wersji językowej
Wygodna praca z dużą liczbą zdjęć
Łatwe usuwanie geotagów 
Brak funkcji uzupełniania danych GPS o dane z sieci
Do uruchomienia wymaga środowiska .Net 3.5
Obsługiwane platformy: WindowsCena: darmowy

Mimo że Locr GPS Photo sprawia wrażenie aplikacji dość prostej, jego podstawowa funkcjonalność związana z tworzeniem geotagów jest porównywalna z rozbudowanym Geosetterem. Co więcej układ interfejsu (lista zamiast miniaturek zdjęć) upraszcza pracę z dużymi kolekcjami. Informacje geograficzne możemy dodawać zarówno na podstawie wskazania zdjęcia na mapie, jak i poprzez synchronizację ze ścieżką GPS

Przy wskazywaniu zdjęć na mapie można ułatwić sobie pracę wyszukując lokalizację na podstawie adresu. Podobnie jak w Geosetterze można także korygować czas, w celu wyeliminowania błędów w synchronizacji. Co ważne, za pomocą Locr bardzo łatwo da się usunąć geotagi, co warto zrobić jeśli chcemy skorygować ustawienie. Wystarczy zaznaczyć zdjęcia na liście i kliknąć znajdujący się pod nimi przycisk Usuń. 

Ekran geotagowania zdjęć na bazie mapy Google

Po zakończonej synchronizacji komplet zdjęć pojawia się na mapie. Można także dodać ścieżkę GPS i całość wyeksportować do pliku Google Earth (KML). W związku z tym, że program jest firmowany przez serwis Locr, nie obsługuje innych galerii internetowych. 

Najważniejsze funkcje:

  • Obsługa geotagowania ręcznego i przez track GPS
  • Usuwanie geotagów ze zdjęć
  • Eksport plików KML