Gry komputerowe

Baldur’s Gate 3 na nowym filmiku. Nadciąga duża zapowiedź

przeczytasz w 1 min.

Czekacie na Baldur’s Gate 3? Już w przyszłym miesiącu poznamy garść szczegółów na temat nowej gry Larian Studios, a tymczasem możemy zerknąć na świeżutki teaser.

Przygotujcie się na konkretny wybuch informacji o Baldur’s Gate 3 – odpowiedzialna za tego erpega ekipa Larian Studios planuje dużą prezentację przy okazji czerwcowego wydarzenia Guerrilla Collective, będącego czymś w rodzaju zastępstwa za E3, które w tym roku się nie odbędzie. Aby podgrzać atmosferę, opublikowała 40-sekundowy materiał wideo, po brzegi wypełniony ujęciami przedstawiającymi bohaterów, świat i walkę – zarówno przy użyciu broni, jak i magii. 

Zobacz najnowszy teaser Baldur’s Gate 3

Wykorzystująca silnik Divinity 4.0 gra Baldur’s Gate III będzie pełnoprawną kontynuacją kultowych Wrót Baldura, ale też sporo znajdzie się w niej elementów znanych z obu (obu, zresztą, genialnych) części Grzechu Pierworodnego. Ruszymy w podróż po Zapomnianych Krainach, wypełnionych najróżniejszymi przedstawicielami ras i klas Dungeons & Dragons. Nie wiemy na razie, kiedy „trójka” ujrzy światło dzienne, choć jeszcze w tym roku trafi do programu wczesnego dostępu. Z kolei platformy docelowe to pecety i urządzenia kompatybilne z usługą Google Stadia.

Nie tylko Baldur’s Gate III. Guerrilla Collective to święto graczy

Więcej informacji – jak wspomnieliśmy – poznamy podczas Guerrilla Collective. Impreza startuje 6 czerwca i potrwa trzy dni, a wśród innych ekip, które potwierdziły już swoją obecność, znajdują się między innymi Funcom, Paradox Interactive, SEGA, Rebellion czy polskie 11 bit studios. Bez wątpienia jest to jedno z najgorętszych wydarzeń na horyzoncie w światku elektronicznej rozrywki. 

Źródło: Dark Side of Gaming, Gaming Bolt

Czytaj dalej o Baldur’s Gate 3: 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  4
  Mam mieszane odczucia. Jakoś nie widzę w tych filmikach klimatu BG (i AD&D), za mało też skupienia na fabule, a za dużo na walce.
  Mimo, że DOS bardzo mi się podobało, to wolałbym, aby BG3 było bardziej heroiczne, a mniej jajcarskie i nie powtarzało klisz z DOS (jak choćby pomysł z Illithidem wydaje się być analogiczny do obroży z DOS2).
  • avatar
   kitamo
   1
   zwiastun nie działa.
   • avatar
    Warmonger
    0
    Teraz działa, to skomentuję:

    Wygląda gorzej, niż wcześniejszy gameplay. Jakieś omamy epileptyka, bez ładu i składu. Tylko lokacje ładne.
    Zupełny brak klimatu BG. To mogłaby być dowolna inna gra w dowolnym uniwersum, gdyby nie Illithid widoczny w jednym ujęciu.