Routery

Sposób na szybki Internet na odludziu

przeczytasz w 2 min.

Są takie miejsca, gdzie oferta kablowych połączeń szerokopasmowych jest żadna, a LTE działa jak należy. Jeśli właśnie w takim miejscu mieszkasz, to dla ciebie powstał zestaw D-Link DWP-812KT.

D-Link ma sposób na szybsze LTE w domu

Wolne działanie Wi-Fi to jeden z najczęściej występujących problemów. Powodów może być wiele, a jednym z nich jest konieczność opierania się na LTE zamiast połączenia kablowego. Samo w sobie nie jest to takie złe, ale tradycyjne routery na kartę SIM czy też anteny wbudowane w smartfona (wykorzystywanego potem w roli hotspotu) niejednokrotnie po prostu nie dają rady. Rozwiązaniem ma być D-Link DWP-812KT

Co kryje się pod tą nazwą? D-Link DWP-812KT to zestaw, na który składają się dwa elementy: router Wi-Fi oraz zewnętrzny modem LTE. Ten drugi umożliwia bezproblemowe przetwarzanie danych mobilnych, a dzięki ethernetowemu połączeniu z routerem możliwe jest dostarczanie tego Internetu bez większych strat kolejnym urządzeniom: smartfonom, komputerom, telewizorom i akcesoriom inteligentnego domu. 

D-Link DWP-812KT LTE

Zestaw LTE D-Link DWP-812KT. Jak to działa?

Wystarczy zainstalować kartę SIM w urządzeniu i nakierować moduł na najbliższą stację bazową. Taka zewnętrzna antena LTE jest w stanie zaoferować przepustowość do 300 Mb/s, a router Wi-Fi w standardzie AC (czyli Wi-Fi 5) – nawet do 1200 Mb/s (konkretnie to 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 876 Mb/s w paśmie 5 GHz). Oddaje też do dyspozycji 4 gigabitowe porty LAN. 

Antena jest przystosowana do pracy na dworze i to w każdych warunkach, o czym świadczy klasa odporności IP67. Wygodna instalacja jej w optymalnym miejscu jest zaś możliwa między innymi dlatego, że przewód łączący ją z routerem może mieć nawet 100 metrów długości. Wspomnę jeszcze przy okazji, że bezpieczeństwo połączeń jest zapewniane przez szyfrowanie w standardzie WPA3. 

D-Link DWP-812KT warunki

Zobacz prezentację zestawu D-Link DWP-812KT

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zobacz wideoprezentację D-Link DWP-812KT, której jednym z elementów jest też test prędkości Internetu. Oto ten film: 

Źródło: D-Link, informacja własna

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  5
  Na odludziu jeśli masz potrzebę korzystać to nawet 10Mb uratuje nieraz sytuację. Zdarza się, że faktycznie są jeszcze miejsca bez zasięgów. Natomiast ten zestaw z artykułu nie jest jakimś szczytem technologicznym, za to niedrogim rozwiązaniem z szansą na dobre połączenie. Mając taki zestaw, można nie wiązać się jakąś długą umową z którymkolwiek z operatorów.
  • avatar
   bIeblebleble
   1
   Taki szybki to on nie jest.
   300 Mb/s. Teraz jest szał na 5G.

   Druga sprawa to od tygodnia Testuję Play. O 7:00 rano 50Mb/s download. Przez resztę dnia 6-12 Mb/s.

   Sprawdzam radiolinie a tam 2x250 Mb/s.

   Śmiechłem :D
   • avatar
    obcypl
    1
    Ja mam działeczkę nieopodal dużego miasta. wszędzie dookoła jest fajne LTE, ale akurat fakt, że działeczka w lesie i jeszcze w lekkim dołku sprawia, że ledwo ledwo cokolwiek dociera. Obok ze 3 wsie z praktycznie tym samym problemem. Wystawiłem maszt w szczycie domku i 2 antenki +18dB i dorobiłem się 2 z 5 kresek na routerze. Już myślę o przesiadce na antenki +30dB. Ciekawe ile zysku ma ta skrzyneczka, bo tą informację jakoś skrzętnie pomijają.
    • avatar
     1
     Niebawem recenzja tego zestawu na naszych łamach :)
     • avatar
      obcypl
      0
      Znalazłem na jednym slajdzie info: 2x +15dB. Szału nie ma.