Gry

Czy to faktycznie pora na nowe Mortal Kombat?

przeczytasz w 2 min.

Chociaż najwięksi fani społeczności już wydają się niecierpliwi, trudno mieć większe pretensje o to, że NetherRealm Studios nie ogłasza nowego Mortal Kombat.

Nowy Mortal Kombat raczej nieprędko

O aktualnych planach związanych z chyba najpopularniejszą serią bijatyk wypowiedział się jej ojciec, Ed Boon. A może to nawet nieco przesadzone stwierdzenie, bo komentarz rzucony w kierunku zniecierpliwionych fanów nie mówi o tym co będzie, ale czego przynajmniej w najbliższym czasie nie należy się spodziewać. Ed Boon docenia entuzjazm związany z następną grą swojego studia, ale jednocześnie zaznacza, że obecnie jest ono dalekie od gotowości do oficjalnego ogłoszenia. O szczegółach, jak być może się domyślacie, nie może natomiast mówić publicznie.

Tu pojawia się jednak pytanie, czy to rozczarowanie? Tak twierdzą pewnie wspomniani najwięksi fani społeczności, w ten sposób przedstawiają to nawet niektóre media. Warto chyba uwzględnić, że poszczególne odsłony Mortal Kombat nie starzeją się przesadnie szybko, a Mortal Kombat 11 (ostatnia do tej pory część) pojawił się w 2019 roku. Co więcej, w kolejnych miesiącach doczekał się sporej dawki dodatkowej zawartości, w tym sporego rozszerzenia Aftermath i tak ciekawych postaci jak Rambo czy Terminator. Krótko mówiąc, nadal można się tu dobrze bawić.

A może jednak teraz kolej na Injustice?

Pytania mogą pojawiać się głównie z racji faktu, że rozwój Mortal Kombat 11 dobiegł już końca i przedstawiciele NetherRealm Studios zaczęli wspominać o nowym projekcie. Jak jednak widać, póki co go nie poznamy.

Mortal Kombat jest pewniakiem jeśli chodzi o to studio, marka ma na tyle dużą rozpoznawalność i grono fanów, że każda odsłona sprzedaje się przynajmniej dobrze. Być może teraz ich nawet jeszcze przybędzie, bo w kinach jednym z największych tegorocznych sukcesów okazał się nowy film Mortal Kombat.

Nie tylko z tych powodów mniej prawdopodobne wydaje się kolejne Injustice również rozwijane przez NetherRealm Studios. Chyba jeszcze dalej jest natomiast do zupełnie nowej marki. Co Wy widzielibyście teraz najchętniej?

Źródło: NetherRealm Studios

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  1
  Dawać nowego MK - chętnie pograłbym na padzie na PC - takich gierek nam potrzeba zawsze.
  • avatar
   Aquagen
   1
   W obecnej sytuacji nowe FATALITY poprzez kichnięcie bez maseczki ;-D
   • avatar
    fitgame
    0
    No ja mam nadzieję na nowego mortala gdzieś w 2023r.
    • avatar
     piotrs00
     0
     Mortal Kombat Construction Kit - edytor postaci i możliwość robienia swoich (łącznie z wrzucaniem grafiki) - oczywiście w pewnych granicach, żeby nie stworzyc jakiegoś super giganta z miliardem finisherów i nie do zabicia.