Jak zresetować telefon z Androidem?
Systemy operacyjne

Jak zresetować telefon z Androidem?

przeczytasz w 3 min.

Gdy chcemy odsprzedać telefon, albo za bardzo namieszaliśmy w ustawieniach systemowych i występują błędy systemu lub telefon działa ociężale warto przywrócić ustawienia fabryczne. Oto jak zresetować telefon z Androidem.

Jak zresetować telefon z Androidem? Samsung, Huawei, Xiaomi i LG

Przywracanie ustawień fabrycznych w telefonieprzydaje się przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Po pierwsze wtedy, gdy sprzedajemy telefon i chcemy usunąć wszystkie konta, ustawienia i pliki zapisane w pamięci. Początkującym użytkownikom przypominamy, że warto to robić, bo nowy użytkownik smartfona może okazać się niegodny zaufania i wykorzystać Wasze dane osobiste, wiadomości lub zdjęcia w sposób, który może Wam po prostu utrudnić życie.

Po drugie "reset" telefonu może okazać się konieczny również wtedy, gdy za bardzo namieszaliśmy w ustawieniach systemowych lub z bliżej nieokreślonych powodów występują poważne błędy systemu i nie możemy sobie poradzić z tym problemem w inny sposób. Mocne spowolnienie działania telefonu lub błędy (np. rozłączanie komunikacji Wi-Fi / Bluetooth / LTE) nie koniecznie muszą wiązać się z fizycznym uszkodzeniem jakiegoś podzespołu. Zamiast od razu wysyłać telefon do serwisu lepiej jest spróbować wykonać reset Androida, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych.

Upewnijmy się, że przed resetem wykonamy kopię najcenniejszych danych. Zdjęcia, filmy, muzykę i inne pliki warto skopiować na komputer lub choćby kartę pamięci microSD. Natomiast ustawienia, hasła, zakładki i inne podobne dane synchronizujmy regularnie z kontem Google. Warto jednak pamiętać o tym, że ustawienia fabryczne przywracamy tylko w ostateczności. Nie trzeba tego robić regularnie, gdyż tracimy wtedy wszystkie dane, których przywracanie zajmuje niekiedy sporo cennego czasu.

Dodatkowym krokiem jaki warto wykonać przed resetem telefonu jest wylogowanie się ze wszystkich ważnych kont - przede wszystkim z konta Google, do którego jest przypisany dany smartfon.

Poniżej pokazujemy jak wykonać reset telefonu Samsung, Huawei, Xiaomi i LG.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie Samsung?

Wchodzimy w Ustawienia i w wyszukiwarce na górze wpisujemy hasło "resetowanie". Następnie wybieramy opcję "Resetowanie", która pojawiła się na liście.

Teraz wybieramy opcję Ustawienia fabryczne i na dole dotykamy przycisku Resetuj.

Na końcu telefon może nas poprosić o podanie PIN'u lub hasła, by potwierdzić resetowanie systemu Android.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie Huawei?

Wchodzimy w Ustawienia i w wyszukiwarce na górze wpisujemy hasło "resetowanie". Następnie wybieramy opcję "Resetowanie", która pojawiła się na liście.

Teraz dotykamy opcji Przywracanie ustawień fabrycznych. Pojawi się nowy ekran, a na dole zobaczymy przycisk Resetuj telefon - dotykamy go.

Jeśli telefon poprosi nas o podanie PIN'u lub hasła, to oczywiście wprowadzamy je by potwierdzić chęć przywrócenia ustawień fabrycznych.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie Xiaomi?

Wchodzimy w Ustawienia i w wyszukiwarce na górze wpisujemy hasło "reset". Następnie wybieramy opcję "Kopia zapasowa i reset", która pojawiła się na liście.

Teraz na dole ekranu wybieramy opcję Ustawienia fabryczne, a potem dotykamy przycisku Resetuj telefon.

Na końcu wpisujemy PIN / hasło by potwierdzić resetowanie telefonu.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie LG?

Wchodzimy w Ustawienia i w wyszukiwarce na górze wpisujemy hasło "zresetuj". Następnie wybieramy opcję "Uruchom ponownie & Zresetuj ust.", która pojawiła się na ekranie.

Na kolejnym ekranie dotykamy opcji Ustawienia fabryczne, a potem na dole kolejnej strony Resetuj telefon.

Na końcu system może poprosić Was o uwierzytelnianie (np. podanie PIN'u lub hasła), by potwierdzić chęć przywrócenia ustawień fabrycznych.

UWAGA! Gdy proces resetowania się rozpocznie nie ma już drogi odwrotu – wszystkie niestandardowe pliki zostaną usunięte, a ustawienia, hasła i inne dane przywrócone do wartości domyślnych. Telefon powinien uruchomić się ponownie, po czym poprosi użytkownika o zalogowanie na konto Google i cały proces konfiguracji telefonu rozpocznie się na nowo.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vendeur
  2
  Ten artykuł to chyba jakiś żart... Jak zwykle bajki na Benchmarku.

  TO NIE JEST TWARDY RESET telefonu, a jedynie przywrócenie ustawień fabrycznych systemu.

  TWARDY RESET wykonuje się z bootloadera telefonu, czyli w momencie, gdy się uruchamia należy przytrzymać jednocześnie przycisk POWER oraz + . Wtedy pokazuje się menu bootloadera i tam wybieramy "FACTORY RESET".
  • avatar
   pawluto
   0
   To już nie używa się spinacza lub kawałka druta ... ? :))))
   • avatar
    ahael
    -1
    Z tym, że przy Xiaomi zapomnieliście dodać bardzo ważnej kwestii. Wylogowanie się najpierw z konta Xiaomi i wyłączenie na stronie lokalizacji urządzenia. Jak się tego nie zrobi to będzie cegła :-). Albo jak kto woli ładny przycisk do papieru.