Ciekawostki

Inżynierowie wymierzają ciosy robotom - teraz te oddają

przeczytasz w 1 min.

Wyobraźcie sobie sytuację, w której roboty oddają tym, którzy im dokuczają. W sumie, to nie musicie sobie tego wyobrażać…

Oglądanie nagrań, jak inżynierowie wymierzają ciosy stworzonym przez siebie robotom, budzi pewien niepokój. Niby wiadomo, że to tylko maszyny, które nic nie czują, a test ma na celu tylko pokazanie, że pomimo przeszkód, są w stanie dokończyć zadanie, jakie im zlecono, …mimo to można czuć się niezręcznie, patrząc na takie filmy. 

Wyobraźmy sobie jednak bunt robotów, a więc sytuację, w której sztuczna inteligencja się buntuje, nie zamierza dłużej godzić się na takie traktowanie i po otrzymaniu kolejnego uderzenia – oddaje. …Właściwie nie trzeba sobie tego wyobrażać – wystarczy obejrzeć poniższy materiał:

Już obejrzeliście? Być może od razu zauważyliście, że z samym robotem albo też ze znakiem wodnym coś jest nie tak, może gdzieś w środku filmu poczuliście, że coś tu nie pasuje, a może wyjaśniły wam to dopiero ostatnie sceny. Niezlaeżnie od tego jak było, potwierdzamy jednak: tak – to tylko parodia. Ot, materiał z (subskrybowanego przez 6 milionów widzów) kanału Corridor na dobry początek weekendu!

...A jeśli jesteście ciekawi, jak to zostało zrobione –  ten film wszystko wyjaśnia:

Źródło: Corridor

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  3
  Pierwsza moja myśl, jak czytam "inżynierowie" to "imigranci z bliskiego wschodu" :)
  • avatar
   xxx.514
   1
   Koło 1:26 widać, że coś jest nie halo, gdy nadchodzi atak z butelką - część szkła z podłogi na chwile znika. Ale zemsta syntetycznego pracownika jest wspaniała :D
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Bardziej dobitnie nie dało się wytłumaczyć i pokazać ciemniakom oglądającym teatrzyk który wydarzył się w USA 11 września 2001 roku ;-)
    • avatar
     darioxsata
     -1
     Moze to i parodia ale pokazuje ze czas wreszcie zaczac szukac powazniejsze zadania dla robotow niz tylko linie produkcyjne w fabrykach!
     Czas wreszcie aby roboty zaciagnac do armii! Mozna stworzyc z robota zolnierza doskonalego radzacego sobie w kazdych warunkach na ziemi i w kosmosie!
     Taka armia robotow bylaby posluszna i gotowa do zadan bojowych 24 h i 7 dni w tygodniu.
     Taka armia robotow sialaby postrach i terror w odzialach wroga!
     Nie bede owijal w bawelne ze chcialbym miec taka armie robotow bo wtedy spelniloby sie moje marzenie i przejalbym wladze na swiatem!
     • avatar
      Warmonger
      0
      Gdyby robot miał broń, mógłby się obronić przed napastnikiem :v
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Heh, wszystko to CGI :p nie wiem czemu to jest na benchmark...