Gry komputerowe

Cyberpunk 2077 z bieganiem po ścianach byłby lepszy? Można będzie sprawdzić

przeczytasz w 1 min.

Cyberpunk 2077 systematycznie otrzymuje nie tylko poprawki wydawane przez twórców, ale również różnego rodzaju modyfikacje przygotowywane przez społeczność. Jedna z ostatnich jest wyjątkowo interesująca.

Bieganie po ścianach w Cyberpunk 2077 jest możliwe

Powraca tutaj wątek dotyczący tego, jak Cyberpunk 2077 miał wyglądać wedle pierwotnych wizji, a jakim okazał się ostatecznie. I nie chodzi o błędy, ale o elementy, z których na przełomie kilku lat prac zdecydowano się ostatecznie zrezygnować. Te wywołujące najwięcej emocji wśród graczy to na przykład brak możliwości strzelania z dwóch broni jednocześnie, brak pełnych podróży metrem, modyfikacji pojazdów czy biegania po ścianach. Na to ostatnie jest jednak szansa.

Cyberpunk 2077 otrzymał już sporo różnego rodzaju modyfikacji, chociażby tę wprowadzającą widok TPP czy Borderlandfy2077. Polski producent zdecydował się zresztą ułatwić ich tworzenie udostępniając narzędzia modderskie. Jedna z ostatnich modyfikacji wprowadza do gry właśnie dodatkową opcję poruszania się - z wykorzystaniem ścian.

Mod nie jest doskonały

Zainteresowani znajdą modyfikację na platformie Nexus Mods. Sam twórca ukrywający się pod pseudonimem Saturne wyraźnie zaznacza jednak, aby póki co nie oczekiwać spektakularnych efektów, ponieważ czeka go jeszcze sporo pracy. Na obecną chwilę określa mod jako ledwo użyteczny.

Przedstawiciele CD Projekt RED deklarowali swojego czasu, że omawiane rozwiązanie zostało usunięte z „powodów projektowych”, a nie przez brak czasu na wdrożenie go. Delikatna zmiana wizji projektu miasta oraz walk miała utwierdzić ich w przekonaniu, że bieganie po ścianach nie uprzyjemniłoby rozgrywki.

Źródło: nexusmods

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  2
  Z jednej strony szalu nie ma ale z drugiej patrząc na stan CP77 prawie 5 miesięcy po premierze...
  • avatar
   Detrioux
   1
   Dlaczego? Proste. Kolega z GaveDevu powiedział dwie rzeczy dlaczego to zrobili (nie jest z CDP ale zna się na tym). Pierwsze meshowanie całego miasta zajęło by wieki. Drugie, kłopoty z kolizją i prawdopodobnie ogromne bugi z tym związane. Wygląda zajebiście ale... walka kataną i mantisami to rozczarowanie.
   • avatar
    hovzi
    1
    Mod "ledwo działający"? Ja bym określił jako "dostosowany do poziomu gry".