Gry

Wojna platform - gry na wyłączność PC, PS3, X360, Wii

przeczytasz w 1 min.

Czy najlepsze gry powstają na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, czy może na Nintendo Wii? Zobacz jakie gry są dostępne wyłącznie dla posiadaczy danej platformy i weź udział w dyskusji.

Wojna platform trwa już od blisko 10 lat. Jednak dopiero w ostatnich kilkunastu miesiącach stała się naprawdę widoczna. Producenci zaczęli prześcigać się w podkradaniu sobie najlepszych tytułów tylko po to, aby zapewnić lepszy wizerunek dla swojej platformy i zwiększyć sprzedaż. Choć takie praktyki wydają się w obecnych czasach całkowicie normalne, tak naprawdę tracimy na tym my, gracze. Bo jak można nazwać sytuację, w której po pierwszych ogłoszeniach super zapowiadającej się gry dla kilku różnych platform emocje i oczekiwania sięgają zenitu, a nagle okazuje się, że dany tytuł został zastrzeżony na wyłączność przez jednego z konsolowych potentatów?

Czy Alan Wake ukaże się na PC?

Warto się zastanowić, czy ekskluziwy są naprawdę takie ważne. Komu tak naprawdę są potrzebne gry na wyłączność? Czy mają służyć jedynie przyciąganiu nowych klientów do danej platformy? A może mają przekonywać osoby, które już posiadają daną platformę, że dobrze wybrały? Nie oczekujcie jednak, że wprost odpowiemy na te pytania. Nie jest to bowiem takie proste.

Splinter Cell Conviction jest tytułem ekskluzywnym na konsolę Xbox 360. Powinien się jednak pojawić również w wersji PC

Przyjęliśmy, że najodpowiedniejsze będzie tutaj przedstawienie kilku naszym zdaniem najlepszych ekskluzywnych tytułów na każdą z liczących się obecnie „dużych” platform (z przyczyn oczywistych pominęliśmy tu konsole kieszonkowe). W ten sposób każdy z was samemu będzie w stanie ocenić, która z platform otrzymuje waszym zdaniem najciekawsze tytuły, na której możemy zobaczyć największą ich ilość, oraz, co najważniejsze, czy faktycznie zagwarantowanie wyłączności konkretnych produkcji było lub jest w stanie wpłynąć na waszą decyzję o zakupie konsoli bądź komputera (czy prędzej – o jego modernizacji).

Przygotowując niniejszy artykuł postanowiłem przede wszystkim skupić się produkcjach, które pojawiły się już na rynku i zdobyły zasłużone uznanie graczy. Niemniej jednak w dwóch przypadkach uczyniłem wyjątek dla tytułów mających swoją premierę w ciągu najbliższych tygodni. Są one moim zdaniem na tyle istotne dla platform, na które zawitają, że po prostu nie można ich pominąć. 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login