Gry

Legend of Zelda: Twilight Princess

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Nintendo
  • Wydawca: Nintendo
  • Data premiery PL: 8 grudnia 2006 r.

Na tą grę czekali wszyscy miłośnicy Nintendo. Seria Legend of Zelda już dawno zyskała miano kultowej, a każda kolejna jej odsłona z miejsca staje się bestsellerem. Wybór następnej części tego cyklu na jeden z tytułów startowych konsoli Nintendo Wii  był w zasadzie nieunikniony. Jak się później okazało, był też strzałem w dziesiątkę.

W Twilight Princess Nintendo po raz pierwszy, jak na tak poważną produkcję, zaprezentowało swoje innowacyjne sterowanie, którym Wii miało pokonać konkurencję. Mało kto przypuszczał wówczas, że sprawdzi się to tak doskonale w praktyce. Tym samym nowa Zelda stała się bez wątpienia lepem na wszystkich posiadaczy dotychczasowych konsol Nintendo, a jednocześnie zwróciła uwagę pozostałych graczy na nową maszynkę producenta. 

Uprzedzając ewentualne zarzuty, że opisywany tytuł nie jest ekskluziwem na Nintendo Wii, bo ukazał się również na wcześniejszą platformę Nintendo, Gamecube’a, chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt. Pomimo rozpoczęcia produkcji Twilight Princess jeszcze z myślą o GC, tytuł ten ostatecznie trafić miał jedynie na Nintendo Wii. Wydanie w tym samym czasie wersji gry przeznaczonej na GameCube’a było tak naprawdę jedynie pożegnalnym ukłonem firmy dla posiadaczy tego urządzenia. Ważne jednak jest to, że edycja ta różniła się zasadniczo od edycji na Nintendo Wii. Tym samym możemy uznać, że Legend of Zelda: Twilight Princess, które trafiło na Nintendo Wii, było grą ekskluzywną dla tej właśnie konsoli.