Gry

Metroid Prime 3: Corruption

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Retro Studios
  • Wydawca: Nintendo
  • Data premiery: 27 sierpnia 2007 r.

Metroid Prime to jedna z ikon koncernu Nintendo. Jakby nie było, seria ta z pewnymi przerwami ukazuje się już od niemalże 23 lat! Mimo to trzyma się naprawdę nieźle, a kolejne odsłony odnoszą spore sukcesy.

Jak można było się spodziewać, najnowsza część cyklu zatytułowana Metroid Prime 3: Corruption, która ukazała się jedynie na Nintendo Wii, wykorzystuje w pełni innowacyjne sterowanie tej konsoli, oparte o system „Motion Control”. Oczywiście nie to zadecydowało o uznaniu tytułu za jeden z najlepszych ekskluziwów na konsolę Nintendo. Tak naprawdę bowiem niczym szczególnym ta produkcja się nie wyróżnia. Fabularnie to raczej standard, jak na serię Metroid Prime. Oprawa graficzna w momencie premiery gry była dobra, choć odstająca sporo od tego, co mogliśmy wówczas zobaczyć na innych platformach. Pojawia się więc pytanie: co spowodowało tak dużą popularność tej właśnie produkcji? 
 
Odpowiedź jest zaskakująco prosta - zadziała tu magia kultowości całej serii. Podobnie jak w przypadku Halo na Xboksa czy Metal Gear Solid na Playstation, wokół Metroid Prime narosła już taka legenda, że sięgają po nią nie tylko zagorzali fani, ale także osoby, które dotąd jedynie o tej serii słyszały. Przy szumie informacyjnym jaki „podnosi” się za każdym razem, gdy pojawia się kolejna odsłona serii, nie sposób przejść obok nich obojętnie.