Gry

The Sims 3

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Maxis
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Data premiery PL: 5 czerwca 2009 r.

Od początku istnienia serii Sims, wzbudza ona w graczach skrajne uczucia. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Pewne jest jednak jedno – seria ta ma w sobie coś takiego, co nie pozwala przejść koło niej obojętnie. Nie ma chyba gracza, który choćby raz nie spróbował swoich sił w którejś z odsłon The Sims. A było ich sporo.

Pierwotnie Sims ukazało się jedynie na komputery PC. Sukces jaki odniosła ta niezwykła "symulacja życia", skłonił twórców do przyspieszenia prac nad jej edycjami konsolowymi. Ostatecznie seria pojawiła się w końcu na konsolach, lecz jej kolejne adaptacje na potrzeby maszynek do gier przyniosły spore zmiany w samej rozgrywce. Niestety było to konieczne ze względu na ograniczenia wynikające ze sterowania gamepadem.

Niegasnąca popularność serii nie wpłynęła zbyt mocno na rynkowe powodzenie kolejnych odsłon The Sims na konsolach. Nie chodzi tu bynajmniej o to, że edycje konsolowe tego cyklu okazały się klapą, bo tak nie było. Produkcje te sprzedawały się całkiem nieźle, korzystając nieco ponad miarę z  wyrobionej już marki. Prawdziwa siła The Sims tkwiła bowiem od zawsze w komputerach PC.

Być może dlatego właśnie koncern Electronic Arts zdecydował się wydać trzecią odsłonę opisywanej serii jedynie na komputerach PC. Ta platforma dawała 100-procentową pewność sukcesu nowej gry. Wystarczyło jedynie odświeżyć pierwotny pomysł, dodając doń to, o co prosiła ogromna rzesza fanów serii. Tym samym wydaje się, że jak na razie pecetowa ekskluzywność The Sims 3 jest niezagrożona . Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie zobaczymy tej gry na konsolach. Pytanie tylko z ilu elementów trzeba by zrezygnować, aby rozgrywka była tam równie intuicyjna co na komputerach PC. Więcej o grze możecie przeczytać w naszej recenzji