Gry

Empire: Total War

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Creative Assembly
  • Wydawca: SEGA
  • Data premiery PL: 4 marca 2009 r.

Jak do tej pory seria Total War jest nieodłącznie związana z komputerami PC. To na tej platformie zrodziła się jej wielka popularność i to dzięki niej stawała się ona coraz lepsza. Każda kolejna część tego cyklu, która trafiała do pecetowych miłośników strategii, dotyczyła innego okresu historycznego. Umożliwiło to twórcom płynną intensyfikację wrażeń płynących z rozgrywki w miarę dokonującego się w ostatnich latach postępu technologicznego w przemyśle komputerowym. Innymi słowy – każda kolejna odsłona nie tylko prezentowała się lepiej od poprzedniczki, ale także wprowadzała całkowicie nowe rozwiązania czy możliwości.

Empire: Total War, która trafiła na rynek na początku tego roku, nie była wyjątkiem. Niestety, w procesie produkcji nie wszystko poszło zgodnie z planem i pomimo bardzo entuzjastycznego przyjęcia przez graczy, tytuł ten w praktyce okazał prawie niegrywalny. Kłopoty wynikały przede wszystkim z pospiesznego przygotowywania gry i wydania jej na rynek przedwcześnie. Doprowadzenie Empire: Total War do stanu używalności wymagało wielu poprawek i aktualizacji. Dopiero teraz można powiedzieć, że produkcja ta osiągnęła status produktu finalnego.

Co ciekawe, wszystkie te perturbacje nie wpłynęły znacząco na popularność serii. Nie da się również zaprzeczyć, że najnowsza odsłona cyklu Total War jest jedną z najlepszych strategii taktycznych jakie zagościły na komputerach PC, a zagwarantowana wyłączność dla jednej platformy pozwala na dalszy rozwój tej gry.