Gry

World of Warcraft

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Blizzard Entertainment/ Activision Blizzard
  • Data premiery PL: 11 lutego 2005 r. (podstawowa wersja gry)

World of Warcraft to jedyna w zestawieniu gra z gatunku massive multiplayer online.  Musiała się tu znaleźć, bo jest to bez wątpienia jedną z najpopularniejszych gier sieciowych na komputerach PC. Co więcej, to tytuł ekskluzywny na tę właśnie platformę i nic nie wskazuje na to, aby kiedyś miało się to zmienić.

Na nic zdają się naciski ze strony Microsoftu i Sony, którym bardzo zależy na posiadaniu w swojej ofercie dobrej produkcji MMO. Dostęp do sprawnie funkcjonującego już świata World of Warcraft, który cały czas cieszy się niesłabnącym uznaniem graczy, mógłby zdaniem tych dwóch koncernów mocno podkręcić sprzedaż konsol.  Blizzard jednak utrzymuje, za pośrednictwem kolejnych komunikatów prasowych o zbliżających się dodatkach do World of Warcraft, że tytuł ten jest przeznaczony wyłącznie na platformę PC.

Trudno się z tego powodu nie cieszyć, gdyż prawdopodobna konwersja tej produkcji na konsole „nowej generacji” mogłaby negatywnie wpłynąć na cały świat gry, zaburzając przyjęte już przez graczy rozwiązania. Mam tu oczywiście na myśli wielce prawdopodobną potrzebę wprowadzenia do gry wielu uproszczeń, które umożliwiłyby koegzystencje graczy pecetowych i konsolowych na tych samych serwerach, a w szczególności sprawiedliwe rozstrzyganie ewentualnych potyczek pomiędzy nimi. Takie zmiany mogłyby przynieść spadek popularności gry, a tego Blizzard z pewnością nie zaryzykuje.