Gry

MadWorld

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: PlatinumGames
  • Wydawca: SEGA
  • Data premiery PL: 3 kwietnia 2009 r.

MadWorld to pierwsza poważna próba zaproponowania posiadaczom konsoli Nintendo Wii czegoś w bardziej mrocznych klimatach. Czegoś tylko dla dorosłych i dla hardcorowych graczy. Trzeba przyznać, że SEGA wykazała się niezwykłą odwagą, wydając ten tytuł na konsolę, na której dotąd królowały gry dla "niedzielnych graczy".

MadWorld bez wątpienia wyróżnia się na tle innych tytułów, i to nie tylko na konsolę Nintendo, ale także na inne platformy. Jej znakiem rozpoznawczym jest niecodzienna oprawa graficzna nawiązująca do komiksów Franka Millera (to ten od Sin City i 300), w której jedynymi kolorami są biel, czerń i oczywiście czerwień. Krwista czerwień.

Nie bez powodu właśnie ta gra znalazła się na liście najbrutalniejszych gier jakie znamy. Pomimo komiksowego stylu ilość przemocy graniczącej wręcz z sadyzmem jest tutaj porażająca. Nasz bohater prześciga się w wymyślaniu coraz to nowych, jak najefektowniejszych sposobów eliminacji kolejnych przeciwników. Nie stroni więc od używania tego, co w danej chwili ma pod ręką (np. znak drogowy czy piła łańcuchowa). Takie podejście do rozgrywki naprawdę może się podobać.

Niestety, MadWorld jako ekskluziw na konsolę Nintendo Wii nie odniósł oszałamiającego sukcesu. Jego wyniki sprzedażowe były raczej kiepskie. Spora część branży wini za to szerzące się piractwo, jednak problem tkwił tu raczej w nieprzemyślanym wyborze platformy docelowej. Gdyby ta właśnie produkcja pojawiła się na innej konsoli, i to nawet ze standardowym sterowaniem, mogłaby zdobyć szczyty list przebojów. A tak pozostaje jedynie dobrą grą na wyłączność dla graczy, z których większość jej nie doceniła.