Gry

FORZA Motorsport 3

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Microsoft Games Studios
  • Wydawca: Microsoft
  • Data premiery PL: 27 październik 2009 r.

Seria Forza Motorsport udowadnia, że siła Xboxa 360 tkwi w kontynuacjach. Każda kolejna część tego cyklu jest bowiem znacznie lepsza od poprzedniej. Twórcy serii nie osiadali na laurach i cały czas pracowali nad jej udoskonaleniem. Tym bardziej, że Microsoft od dłuższego już czasu zabiegał, aby mieć w swojej bibliotece ekskluzywnych tytułów doskonałą grę wyścigową. Taką, która mogłaby konkurować z kultową już serią Gran Turismo na Playstation. Najnowsza odsłona serii, czyli Forza Motorosport 3, ma duże szanse na to, aby być właśnie takim tytułem.

Microsoft wyciągnął lekcje z poprzednich odsłon swojego cyklu i najnowsza jego część ma wszystko to, co produkcje konkurencji: świetną grafikę, doskonale odwzorowane i licencjonowane samochody, realistyczne tory i symulacyjny model jazdy. Wszystko to razem zapewnia naprawdę wielki sukces tej grze. Trudno się więc dziwić zakrojonej na szeroką skalę akcji promującej Forze Motorosport 3, która rozkręcana jest od jakiegoś już czasu.

W moim przekonaniu tytuł ten ma wszelkie możliwości, aby z podniesionym czołem zmierzyć się z zapowiadanym od blisko 3 lat Gran Turismo 5. Tym bardziej że jej premiera będzie miała miejsce już niedługo. Zapowiada się więc niezła walka o miano najlepszej wyścigowej gry symulacyjnej.