Gry

Wii Sports

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Nintendo
  • Wydawca: Nintendo
  • Data premiery PL: 8 grudnia 2006 r.

Wii Sports to zestaw sportowych mini gier przeznaczonych na konsole Nintendo Wii, w których sterowanie odbywa się przy pomocy faktycznych ruchów gracza. To absolutny bestseller wśród wszystkich gier na wszelkie platformy. Dotąd sprzedało się aż 45 milionów egzemplarzy Wii Sports, a przynajmniej tak podaje samo Nintendo. Informacja ta nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem, jeśli tylko doda się do tego fakt, że w Europie i Ameryce Północnej w pudełku z konsolą znajdowała się właśnie ta gra.

Pomimo  sprzedaży wiązanej, Wii Sports nie okazał się jakimś crapem, który Nintendo chciało koniecznie wypchnąć ze swoich magazynów. Wręcz przeciwnie. Gra jest nadspodziewanie dobra. Nie przeszkadza nawet to, że jest typowym przedstawicielem gier casualowych. Mamy tu do czynienia z maksymalnie uproszczonymi zasadami rozgrywki i niezbyt wybujałą, ocierającą się wręcz o schematyzm oprawą graficzną. Nie ma to jednak absolutnie adnego wpływu na jakość zabawy - ta jest fenomenalna. A co jeszcze ciekawsze, grywalność w Wii Sports rośnie wraz ze wzrostem liczby uczestniczących w niej graczy.

Nintendo bacznie obserwowało reakcje rynku na ten dość nietypowy zestaw gier sportowych. Spodziewano się, że gra odniesie sukces, ale nikt zapewne nie podejrzewał, że będzie on tak ogromny. Wyjątkowa ekskluzywność Wii Sports miała spory udział w rosnącej popularności nowej konsoli spod znaku wielkiego „N”. Nie dziwi więc, że Nintendo poszło za ciosem, wydając w lecie tego roku drugą część Wii Sports o podtytule Resort, która również radzi sobie na rynku całkiem nieźle.