Gry

Killzone 2

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Guerilla Games
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Data premiery PL: 25 lutego 2009 r.

Killzone 2 to produkcja, która bez wątpienia odmieniła wizerunek Playstation 3. Oczywiście nie chcemy rozpętać tu burzy, stwierdzając że na PS3 nie było wcześniej bardzo dobrych produkcji. Były i to całkiem niezłe - choćby wspominany wcześniej Metal Gear Solid 4. Niestety niewiele z nich zdołało wybić się na tle innych dostępnych na rynku tytułów, stając się przysłowiowym system sellerem.

Druga część Killzone od pierwszych zapowiedzi przedstawiana była jako mocna alternatywa dla xboksowego Halo. Sony miało wielki apetyt odebrać Microsoftowi i jego konsoli zaszczytny tytuł posiadania jednej z najlepszych strzelanin FPS, jakie pojawiły się na rynku (oczywiście przeznaczonych na konsole). Dopiero jednak widoczny postęp prac nad Killzone 2 upewnił japońskiego giganta, że oto ma w  ręku potencjalnego killera Halo 3. Jak się później okazało - miał znacznie więcej.

Premiera produkcji Guerilla Games przyniosła niezwykłe entuzjastyczne recenzje zarówno mediów, jak i samych graczy. Co więcej, znaczna część serwisów branżowych pozwoliła sobie nawet na stwierdzenie, że pojawiła się najlepsza gra z gatunku FPS w historii elektronicznej rozrywki. Zachwyty wzbudzała nie tylko warstwa fabularna i sposób prowadzenia rozgrywki, ale także rewolucyjna wręcz oprawa graficzna i dźwiękowa. I chociaż w obecnych czasach takich zapewnień słyszeliśmy już aż nadto, to jednak w przypadku Killzone 2 trudno tak naprawdę znaleźć coś, co mogłoby temu przeczyć. Oczywiście nie twierdzę, że jest to najlepsza strzelanina FPS w historii całej branży, ale bez wątpienia to najlepsza konsolowa strzelanina jaka do tej pory powstała.