Gry

Ekskluzywność platformy PlayStation 3

przeczytasz w 1 min.

Od czasu pierwszej PlayStation Sony nie szczędziło środków, aby dla swojej maszynki zdobyć jak największą liczbę producentów i tytułów, które mogłyby przyciągnąć rzesze graczy. Wówczas Sony zdobyło na wyłączność między innymi doskonałą bijatykę zatytułowaną enigmatycznie Tekken oraz jedną z najsłynniejszych serii fabularnych gier akcji – Metal Gear Solid. Niestety, jak się później okazało, utrzymanie tak znaczących tytułów przy jednej tylko platformie sprzętowej nie było wcale takie proste.

Specjalna edycja Metal Gear Solid 2 ukazała się również na komputery PC

Wbrew pierwotnym oczekiwaniom najnowsza konsola Sony, PlayStation 3, nie miała wcale tak łatwego startu jak można byłoby przypuszczać. Wszyscy miłośnicy konsoli japońskiego giganta liczyli na dalszy ciąg nieustannego pasma sukcesów PS2. Zabrakło jednak elementu, który zadecydował o powodzeniu drugiej PlayStation – wyjątkowych, ekskluzywnych tytułów. Nagle bowiem okazało się, że kolejne odsłony najsłynniejszych serii gier nie są gotowe na premierę konsoli PS3, a ich producenci nabrali wody w usta. Koniec końców Sony utraciło wyłączność na wiele ze swoich sztandarowych marek, takich jak choćby wspomniany wcześniej Tekken czy Metal Gear Solid. Aż dziw bierze, że Sony tak łatwo dało sobie podebrać najsłynniejsze tytuły. Tym bardziej, że za rywala miało tak wymagającego przeciwnika jak Microsoft.

Na szczęście ostatnie miesiące pokazały, że japoński gigant wybudził się w końcu z marazmu i zaczął poważnie myśleć o posiadaczach konsol ze znaczkiem PlayStation 3. Powoli na półkach sklepowych zaczęły pojawiać się zapowiedziane pierwotnie ekskluzywne produkcje, z których każda kolejna okazuje się lepsza od pozostałej. Najważniejsze jest jednak to, że zgodnie z zapowiedziami, na następne wyjątkowe tytuły nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Origami Killer – jeden z pewniaków na PlayStation 3