Gry

LittleBigPlanet

przeczytasz w 1 min.

  • Producent: Media Molecule
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Data premiery PL: 3 listopada 2008 r.

LittleBigPlanet to gra bez dwóch zdań wyjątkowa. Niby prosta zręcznościówka, ale o tak niecodziennym charakterze i tak niesamowitym potencjale, że wybija się ponad wszystkie gry z tego gatunku. I trudno się temu dziwić. Produkcja ta ma niezmierzone pokłady grywalności. Nikt wcześniej bowiem nie pomyślał, aby do tego typu produkcji wprowadzić możliwość tworzenia własnych planszy. A przynajmniej nie na taką skalę.

Studio Media Molecule postanowiło stworzyć klimatyczną i pełną humoru grę platformowo-zręcznościową, w której najważniejszym elementem rozgrywki jest inwencja samego gracza. Możemy więc nie tylko kreować swoje własne misje, ale także ingerować w już stworzone światy czy poziomy. A wszystko to okraszone jest kolorową oprawą graficzną, przypominającą nieco scenografię teatru dla lalek, w której bohaterami są szmaciane kukiełki.

Po ekskluzywności tej produkcji Sony oczekiwało naprawdę wiele. Miał to być kolejny tytuł, który przyciągnie rzesze graczy w różnym wieku do konsoli Playstation 3. I choć gra nie odniosła tak ogromnego sukcesu jaki początkowo zakładano, to jednak nadal jest to jedna z najlepszych pozycji na Playstation 3. Co ciekawe, w pewnym momencie - po nie najlepszym starcie LittleBigPlanet - zdawało się, że Sony utraciło zaufanie do całego projektu. Było to jednak tylko małe zawahanie. Potencjał tej gry jest tak duży, że Sony zdecydowało się na wydanie jej w wersji przeznaczonej na konsole Playstation PSP. I bardzo dobrze, bo to właśnie takich produkcji życzyłbym wszystkim dostępnym na rynku platformom.