Darmowe programy, kupony i promocje Huawei - wszystkie zebrane w jednym miejscu
Smartfony

Darmowe programy, kupony i promocje Huawei - wszystkie zebrane w jednym miejscu

przeczytasz w 4 min.

Jeśli jesteś miłośnikiem Huawei, a nadto posiadaczem smartfona lub tabletu tej marki, mogą zainteresować Cię wszelkiego rodzaju bonusy z tym związane. Oto zestawienie aktywnych akcji, które pozwolą trochę zaoszczędzić lub przekonają do AppGallery i HMS.

Huawei mocno pracuje nad promocją swojego ekosystemu dla urządzeń mobilnych, ale także nad utrzymaniem pozycji całej marki. Dlatego z wielu akcji korzystać mogą nie tylko już obecni użytkownicy najnowszych telefonów z serii P40, ale także posiadacze innych produktów Huawei, którzy zarejestrowali się w usłudze Huawei ID. Akcji tych jest sporo i żal byłoby je przegapić, szczególnie, że nie wymagają one od nas zbyt wiele.

By łatwiej było wam rozeznać się w tym, co Huawei aktualnie nam oferuje, oprócz zachęty do zakupu, poniżej zebraliśmy wszystkie aktywne akcje i propozycje. Tę listę będziemy regularnie uzupełniać. Podzielona jest ona na kilka kategorii, zależnie od typu wymaganej aktywności i osiąganych korzyści. Ale najpierw kilka słów wyjasnienia, skąd taka aktywność Huawei.

Liczne promocje w ramach HMS i AppGallery to po części zasługa administracji USA

Taki wniosek płynie z obserwacji ostatniego roku w branży mobilnej. Tyle już czasu Huawei zmaga się z obostrzeniami i zaleceniami administracji USA, w których wypełnieniu sumiennie biorą udział firmy amerykańskie i powiązane z nimi instytucje. Z perspektywy konsumenta, kluczowe są nakazy ograniczenia współpracy z Huawei odnośnie produkcji smartfonów i zastosowania ekosystemu Google. Tak zwany ban na Huawei przedłużony został ostatnio co najmniej do 2021 roku, co zaowocowało dalszym zaognieniem relacji na linii Chiny-USA.

Huawei zmuszony został do usunięcia od pewnego momentu usług Google z nowych modeli smartfonów. Te starsze, jak P30 Pro, wciąż mogą liczyć na wsparcie i dostęp do Google Play, ale w tym roku pojawiła się już rzesza smartfonów z P40 Pro na czele, wyposażona wyłącznie w HMS (Huawei Mobile Services). Dla tych telefonów domyślnym sklepem z aplikacjami jest AppGallery.

Huawei Y6P
Huawei Y6P - AppGallery to kluczowe źródło oprogramowania dla sprzętu mobilnego Huawei, niezależnie od ceny

Tenże autorski sklep z aplikacjami dla telefonów i tabletów Huawei, dynamicznie się rozbudowuje, ale wciąż mamy w nim braki, które potrafią zniechęcić potencjalnych użytkowników. Podobnie może być w przypadku nowych smartfonów, choć wyniki sprzedażowe Huawei w Polsce wskazują, że brak Google w smartfonie nie odstrasza tak skutecznie jak chciałby tego Donald Trump.

Mimo to Huawei zwiększyło swoje zaangażowanie w działania, których celem jest pokazanie korzyści z używania nowych modeli smartfonów tej marki. Te starsze pojawiają się w reedycjach, a nowe oferowane są w promocjach typu zegarek za 1zł przy zakupie smartfona, z darmowym dostępem do normalnie płatnych aplikacji lub usług. Akcje są kierowane do posiadaczy Huawei ID i konkretnych produktów. Wszystko po to, by pokazać, że nie tylko smartfon jest istotny, ale też to co z nim dostajemy. I zasugerować, że życie bez Google jest możliwe i może być całkiem przyjemne, nie tylko gdy jesteśmy zapalonymi fototografami z P40 Pro w dłoni.

Część z ofert to niewątpliwie bonusy na chwilę, krótkotrwałe w swoim oddziaływaniu, dające drobne, czasem nawet śmiesznie niskie korzyści, ale jednak korzyści. Inne to z kolei szansa na poważniejsze oszczędności, co w obecnej sytuacji jest mile widziane. Oczywiście od nas zależy, czy zechcemy z nich korzystać, trzeba wszak uzyskać Huawei ID.

Co to są punkty Huawei i jak korzystać z kodów i rabatów?

Punkty Huawei to wirtualna waluta płatnicza, która przypisywana jest do konta Huawei ID. Jeden punkt przelicza się na 1 złoty. Można z nich korzystać przy zakupie takich rzeczy jak motywy, dodatki w grach lub miejsce w Chmurze Huawei. Liczba punktów wyświetlona jest w oknie Huawei ID (Centrum kont), które otworzymy po wejściu w Ustawienia smartfona. By zapłacić punktami należy wybrać je jako rodzaj płatności podczas zakupu.

Punkty Huawei
Punkty widoczne w Huawei ID, obsługiwane aplikacje i etap wyboru płatności

W przypadku kodów i nagród bardzo ważny jest termin ich ważności. Warto upewnić się ile czasu mamy na ich realizację, podane jest to wraz z kodem. Niektóre bonusy pojawiają się w aplikacji AppGallery na zakładce Ja, inne będą widoczne w aplikacji Member Center (część smartfonów ma ją zainstalowaną, w innych trzeba ją pobrać z AppGallery).

Z kolei reguły odbierania nagród i stosowania rabatów znajdziecie w regulaminach dołączonych do opisu każdej z akcji Huawei. Warto zerkać na bannery w aplikacji AppGallery i na stronie firmowego sklepu.

Nowe aplikacje i usługi w AppGallery warte zainstalowania, zapowiedzi

 • IKO, aplikacja PKO BR - docelowo będzie zintegrowana z HMS, na razie dla smartfonów Huawei z GMS
 • mBank, aplikacja banku mBank - docelowo będzie zintegrowana z HMS, na razie dla smartfonów Huawei z GMS
 • Idea Bank - podobnie jak dwie powyższe aplikacje, docelowo będzie zintegrowana z HMS, na razie dla smartfonów Huawei z GMS
 • Jakdojade - dla korzystających z transportu miejskiego, wystarczy smartfon z HMS
 • Automapa - za darmo dla użytkowników smartfonów z HMS
 • iTaxi - aplikacja do zamawiania taksówek, dla użytkowników smartfonów z HMS
 • mPay - aplikacja wspierająca płatności mobilne, w pełni zgodna z HMS
 • Pracuj.pl - narzędzie współpracujące z serwisem rekrutacyjnym, w pełni zgodne z HMS
 • Petal - wyszukiwarka aplikacji, których nie znajdziemy w AppGallery
 • PeoPay, aplikacja Banku Pekao, docelowo będzie zintegrowana z HMS, na razie dla smartfonów Huawei z GMS

Promocja typu pobierz lub zarejestruj się i dostań punkty lub darmowy dostęp

 • DO STYCZNIA 2021 lub WYCZERPANIA KODÓW - 90 dni dostępu do Empik Music, po zainstalowaniu z AppGallery do odebrania kod w sekcji Prezenty
 • DO 31 SIERPNIA lub WYCZERPANIA KODÓW - 50 zł na przejazd w Traficar i 50 zł do sklepu huawei.pl
 • DO 31 SIERPNIA lub WYCZERPANIA KODÓW - zniżka do 10 zł za pobranie aplikacji iTaxi
 • DO 31 LIPCA lub WYCZERPANIA KODÓW - 20 minut darmowej jazdy skuterem, za pobranie aplikacji Hop.City

Bonusy jeśli jesteś użytkownikiem wybranego modelu smartfona lub tabletu Huawei

 • DO 31 STYCZNIA 2021 - dwa tygodnie pakietu Starter Plus, dla osób, które poborą aplikację WP Pilot z AppGallery, dla smartfonów z HMS i GMS
 • DO 31 SIERPNIA - dla użytkowników serii Huawei P40, Mate 30 Pro, Y6p i Y5p, dostęp do Tidal Hi-Fi na 6 miesięcy, konieczna nowa instalacja aplikacji

Konkursy z nagrodami finansowymi dla miłośników marki

 • DO 31 LIPCA - ogólnoświatowy konkurs Huawei Next-Image Awards 2020 na najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem Huawei

Promocja typu dwa w cenie jednego lub rabat - przy zakupie produktów lub wizycie w serwisie

 • DO 31 LIPCA - rabat 40% na wymianę ekranu i płyty głównej (wybrane modele), wraz z bezpłatną usługą transportu do i z serwisu

Źródło: Huawei

Więcej na temat Huawei:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!