Ciekawostki

JAP - anonimowe serfowanie

user testowy | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: user testowy
Dyskutuj z nami

JAP pozwala na anonimowe i niezauważone surfowanie po internecie. Bez Anonimowości każdy komputer w internecie komunikuje się za pomocą namierzalnych Adresów. Obejmuje to: odwiedzane strony internetowe i dostawcę usług internetowych (ISP). Obejmuje także każdego, kto odpowiednio wytęży słuch i namierzy w internecie nasze połączenie, aby dowiedzieć się które strony internetowe odwiedza konkretny komputer. Jeśli tylko kodowanie nie jest uruchomione, nawet informacje strzeżone przez użytkownika mogą być przechwytywane i odczytywane. JAP wykorzystuje pojedynczy statyczny adres, który dzielony jest przez wielu użytkowników JAP. Dzięki temu nikt nie jest w stanie stwierdzić kto odwiedzał którą stronę internetową.

Jak to działa. Zamiast łączyć się bezpośrednio z webserwerem, użytkownik odbywa podróż łącząc się jednostką kodującą za pomocą kilkunastu pośredników, tak zwanych Mixów.
JAP wykorzystuje wcześniej określoną sekwencję mixów. Taka sekwencja połączonych mixów nazywana jest Mix Cascade. Użytkownik może wybierać pomiędzy mix kaskadami.

W związku z tym, że wielu użytkowników korzysta z tych samych pośredników w tym samym czasie, połączenie internetowe każdego pojedynczego użytkownika jest ukryte pomiędzy połączeniami innych użytkowników. Nikt, nawet z zewnątrz, w skrócie żaden użytkownik, nawet provider pośredniej usługi nie jest w stanie określić, które połączenie należy do którego użytkownika.

Pośrednicy, czyli mix providerzy, z reguły reprezentowani są przez niezależne instytucje, które oficjalnie deklarują, że nie utrzymują logów połączeń, ani nie wymieniają ich z innymi dostawcami internetu. JAP udostępnia szczegółową nazwę i liczbę organizacji w każdej mix kaskadzie, a także weryfikuje informację za pomocą kryptograficznych metod. Dzięki temu użytkownicy są w stanie wybierać pomiędzy zaufanymi mix kaskadami.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!