Gry

World of WarCraft połączy graczy z kilku serwerów

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
37 komentarzy Dyskutuj z nami

Gdzie Deathwing nie może, tam pandy pośle

Mimo, że od jakiegoś czasu Blizzard oferował możliwość przenoszenia postaci pomiędzy serwerami, generalnie rzecz ujmując serwery były żelazną granicą interakcji pomiędzy poszczególnymi graczami. Teraz ma to ulec zmianie.

Wszystko w związku z łatką oznaczoną numerkiem 4.3.2., która swoją premierę będzie miała w najbliższej przyszłości. Od tej pory podczas konstruowania grup do rajdów, dungeonów czy battlegroundów możliwe stanie się "dobieranie" graczy także z innych serwerów.

World of WarCraft Deathwing
FireWall Deathwing

Cóż oznacza to w praktyce? System pozwala na połączenie się miedzyserwerowo z naszymi przyjaciółmi z systemów Blizzarda. Jeśli więc okaże się, że dobry kolega od lat też gra w WoWa, ale robi to na innym serwerze, tak czy siak możliwe będzie wyruszenie na wspólną przygodę.

Data premiery kolejnej łatki nie została jeszcze ogłoszona. Pod koniec listopada ukazał się patch 4.3, o którym nieco szerzej pisał Czarny Iwan. Jeszcze w 2012 roku swoją premierę będzie miał zaś czwarty dodatek do gry o podtytule Mists of Pandaria.

Wśród innych warcraftowych wieści ze świata warto wspomnieć o obniżce cen dwóch ostatnich dodatków - Wrath of the Lich King oraz Cataclysm. Choć przeceny są znaczne, koniecznie trzeba podkreślić, że obydwa rozszerzenia wciąż w dużo korzystniejszej cenie można znaleźć choćby w polskich e-sklepach z grami.
 

Więcej o grach:

Źródło: battle.net

produkt roku 2011/12

Komentarze

37
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-mimo-ze-mimo-iz
 • avatar
  Pierdoły,łączą serwery bo ludzi potracili a nie bujda o nowym systemie dobierania do raidów xD
 • avatar
  A rok prepaidu + Diablo 3 mozna miec juz za 200 zł....
 • avatar
  Hę?
  To w WoWa nie gra się w jednym wielkim świecie?
  Myślałem że każda postać może spotkać każdą inną. Nie wiedziałem że ta gra jest tak hermetyczna.

  Rozumiem że każdy serwer to nowy WoW świat. Tworząc postać jesteśmy do niego przywiązani. Chcąc spotkać kolegę z innego serwera musimy też stworzyć nową postać na tym innym serwerze?
 • avatar
  Nie dziwne skoro na serwerach pustki od czasu premiery SWTOR...
  -1
 • avatar
  W tę grę grają nolify i nic tego nie zmieni. Jak można w jedną grę grać choćby przez rok po kilka godzin dziennie? Są też tacy co od kilku lat to robią.
  -2
 • avatar
  "Mimo, że od jakiegoś czasu Blizzard oferował możliwość przenoszenia postaci pomiędzy serwerami, generalnie rzecz ujmując serwery były żelazną granicą interakcji pomiędzy poszczególnymi graczami. "

  no nie do końca
  od dawna LFD BG czy arena (a teraz LFR) sa region wide i można spotkać tam graczy z wszystkich serwerów
  a od jakiegoś już czasu na instancje można chodzić z konkretnymi ludźmi z innych serwerów teraz tylko rozszerza to o raidy

  było by fajnie jak by takie newsy były pisane przez troche bardziej poinformowane osoby....
 • avatar
  Tak. Jestem no-life'em.
  Nie. Nie gram w World Of WarCraft.
 • avatar
  Tekst źle tłumaczy o co chodzi. Idzie o to, że wpisujemy jako przyjaciela ludzi po RealID, czyli po mailu podanym przy zakładaniu konta.

  W ten sposób widzimy gdy się loguje dowolną ze swoich postaci, jak też widzimy go na dowolnym serwerze.

  Teraz będzie tak, że można będzie go zaprosić do drużyny i ustawić się w kolejce do "dungeona", nawet jeśli nie gra na naszym serwerze.
 • avatar
  bylem no-lifem , teraz kobieta goni i nie pozwala tyle grac. Ale fakt ze dobrze mi sie zylo w tym czasie uwazam za niezaprzeczalny.