Gry na konsole

Darkwood - polski survival horror dotarł na konsole

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
1 komentarz Dyskutuj z nami

Darkwood to intrygujący survival horror, w którym zacierają się „granice pomiędzy rzeczywistością a koszmarnymi fantazjami”. Po pecetach nadszedł czas na konsole.

O grze Darkwood warszawskiego studia Acid Wizard głośno zrobiło się przede wszystkim dlatego, że jej twórcy sami wrzucili ją na The Pirate Bay. Nie jest jednak tak, że sama w sobie nie miała wystarczającej jakości, bo 94 proc. pozytywnych recenzji na Steamie to nie jest wynik, który się osiąga się przypadkiem. W tym tygodniu polski survival horror dotarł na konsole, więc i osoby preferujące kanapową rozrywkę, mogą już sprawdzić go w akcji. 

14 maja na PlayStation 4, 16 maja na Nintendo Switch i 17 maja na Xbox One dotarła gra Darkwood, w której walczymy o przetrwanie, a walkę tę obserwujemy z lotu ptaka. Za dnia przybiera ona postać eksplorowania lasu i poszukiwania surowców, w nocy zaś nadchodzi czas rzeczywistego horroru, gdy trzeba chronić dom przed mrocznymi mocami. Smaczku dodaje rozgrywce sukcesywne pogrążanie się w szaleństwie głównego bohatera.

Darkwood screen

„Wraz z upływem czasu, granice pomiędzy rzeczywistością a koszmarnymi fantazjami zacierają się. Zaczniesz nie tylko kwestionować zdrowie psychiczne głównego bohatera, ale możesz trafić również na własne ukryte dotychczas lęki” – dodają twórcy.

Ciekawe podejście do gatunku, niesamowity klimat i wysoki poziom trudności to niektóre z cech, za które gracze pokochali grę Darkwood. Przynajmniej pecetowcy, bo konsolowcy dopiero zaczynają się z nią zaprzyjaźniać. Premierze tych trzech wersji towarzyszy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Darkwood – trailer gry na konsole:

Źródło: Acid Wizard Studio, Steam

Komentarze

1
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    To jedna z moich ulubionych gier EVER! Mega klimat! Zmusza do myślenia! Nie jest łatwa! W dzisiejszych czasach to rzadkość. Dzieciaki wolą płacić mikro tranzakcie i mieć wszystko od razu a tak się nie da :)